KTÜ Uzay Kulübü Sponsor Arıyor!

KTÜ Uzay Kulübü Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Kulübümüzün 250 kişiden fazla aktif üyesi mevcuttur ve bu sene kulüp içerisinde 6 Teknofest takımı bulunmaktadır. Takım olgusu içinde bir şeyleri paylaşarak belli konular üzerinde deneyimler ve tecrübeler elde etme amacı bizi bir araya getiriyor.

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Karadeniz Teknik Üniversitesi Uzay Kulübü olarak misyonumuz, bünyesinde bulunan genç mühendis adayları olarak, uzay bilgi ve teknolojilerini toplum yararına sunmak, havacılık ve uzay alanındaki ihtiyaçlara teknik çözümler bulmak, ulusal ve uluslararası yarışmalarda aktif rol oynayarak okulumuzu ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektir. 

Vizyonumuz; havacılık ve savunma sanayiinde kendini geliştirmiş, teknik donanıma sahip insan kaynağı yetiştirmek. Kulübümüzün kuruluşundan bu yana edinilen tecrübeler ışığında uzay ve havacılık alanlarındaki yarışmalara katılım sağlayarak takım içi üretkenlik, yaratıcılık kazandırmak.

 

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Kulübümüzde, öğrenerek eğlenme olgusu bizler için en büyük motivasyondur. Bunun dışında yaptığımız çalışmaların emeğini sonunda alabilme duygusu bizim için güzel bir motivasyon oluyor.

 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Genelde prototip testlerimizi atölyemizde kendimiz yapıyoruz fakat CNC, torna vs. gerektiren işlemlerde okulumuzun atölyesini kullanabiliyoruz.

  

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Üretim yapacağımız zaman veya elektronik donanımlarda kullanacağımız malzemeleri temin edemeyebiliyoruz. Bunun yerine elimizde bulunan malzemeleri kullanarak halledebiliyoruz.

 

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

2016 yılında kurulan bir kulüp olarak Teknofest kapsamında Roket, Model Uydu ve İHA yarışmalarına katılmaktayız. Cansat Model Uydu ve LASC Roket yarışmalarına da uluslararası kapsamda katılım sağlıyoruz.

   

7.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Birçok farklı kategoride takımımızın bulunmasından dolayı malzeme sıkıntısı yaşayabiliyoruz. Malzemelerin temini ve daha rahat ortamda test ve projeler yapmak için sponsor arayışımız bulunmaktadır. Ayrıca kulübümüzün yaptığı etkinlikler için destek ihtiyacı duymaktayız.

 

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Her zaman hedefleri uzay kadar yüksek olsun. 😊

  

Takımınızın Sosyal Medya Platformları 

Instagram: https://www.instagram.com/uzayktu/

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/uzayktu/

Twitter: https://twitter.com/uzayktu

Web Site: http://www.uzayktu.com/