Locus Roket Takımı Sponsor Arıyor!

Locus Roket Takımı Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Locus Roket Takımı 2022 Ekim ayında havacılık sektörüne ilgi duyan lisans öğrencileri tarafından kurulmuştur. Locus Roket Takımı toplamda 10 üyeden oluşmaktadır. Ekibimiz mekanik ve aviyonik olarak kendi içinde farklı görev dağılımlarına sahiptir. Tüm ekip üyeleri olarak ortak özelliğimizin özverili çalışmak, sorumluluk sahibi olmak ve yaptığımız işe inanmak olduğunu düşünüyoruz. Hepimizin aynı başarıya inanması ve odaklanması bizleri bir arada tutan en önemli etkendir.

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Vizyonumuz: İnanmak başarmanın yarısıdır ve takım olarak kendimize, tüm ekip arkadaşlarımıza çok güveniyoruz. Ayrıca diğer ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak ülkemizi temsil etmeyi çok istiyoruz. Geriye çalışmak ve azim kalıyor. 

Misyonumuz: Uzay ve Havacılık alanında kendimizi geliştirmek ve ülkemize bu alanda fayda sağlamak misyonuyla yola çıkan bir ekibiz ve bu yolda mühendislik becerilerimizi geliştirerek teknik anlamda kendimizi daha üst seviyelere çıkarmak en büyük hedefimiz.

  

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Roketimizi başarıyla üretip gökyüzüyle buluştuğunu gördüğümüzü hayal etmek bizi her zaman mutlu etmiştir. Ayrıca çalıştıkça, emek verdikçe ortaya çıkan ürün bizi tatmin etti, ekip olarak yaptığımız iş içimize sindi ve ÖTR aşamasnda çok önemli bir başarı aldık. Bu da verdiğimiz emeklerin karşılığını aldığımızı gösterdi. Yeni hedeflerle yolumuza devam ediyor.

 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Proje çalışma sürecimiz boyunca daha önce de deneyim yaşamış, tecrübeye sahip arkadaşlarımızdan destekler aldık. Onun dışında bizim en büyük mentörumuz araştırmalarımız oldu.

  

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Locus Roket takımı olarak bu yıl ilk defa yarışmaya katılıyoruz. Mesela yaşadığımız zorluklardan biri zaman zaman örnek çalışmalar bulmakta zorlandık, bunun dışında da zorlandığımız zamanlar tabii ki çokça oldu ama çok daha fazla çalışmamız gerektiğini her zaman biliyorduk ve bu bilinç sorunların üstesinden gelmemize olanak sağladı. Şu an bulunduğumuz süreçte ise maddi yetersizliklerden dolayı çalışmalarımızı sürdürmekte zorlanıyoruz ve bu nedenle sponsorluk çalışmalarımızı başlattık. İnanıyoruz ki bu sorunun da üstesinden geleceğiz.

 

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

TEKNOFEST 2023’de “Orta İrtifa Roket“ kategorisinde yarışmaktayız.

 

7.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Teknofest'de Orta İrtifa Roket kategorisinde yarışmaktayız. 3 Aşamadan oluşan yarışmanın ilk aşamasını henüz yeni kurulan bir takım olmamıza rağmen 748/790 puan alarak  çok yüksek bir başarı ile geçtik.

Şu an üretim aşamasında yani ikinci aşamadayız ve ekip olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fakat tasarımını yaptığımız roketimizin üretimini tamamlamamız gerekiyor ve bu aşamayı ilerleletebilmemiz için malzeme siparişlerimizi vermemiz gerekmektedir. Öğrencilerden oluşan bir ekibiz ve maddi bir kaynağımız yok bu yüzden sponsorluk arayışımız devam etmektedir.

 

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Öncelikle bizim gibi proje takımlarına hiçbir beklentisi olmadan destek olan Vizyoner Genç ailesine çok teşekkür ederiz. Vizyoner Genç’in takipçilerine bu yönde bizlere verdiği desteklerden ötürü içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu tarz destekler bizlere umut oluyor. Bu platformu takipte kalmalarını ve içeriklerini takip etmelerini tavsiye ediyoruz.

  

Takımınızın Sosyal Medya Platformları

Instagram: locusroket

Mail Adresimiz: locusroket@gmail.com

LinkedIn: Locus Roket Takımı