Lumınous Robotıcs Team Sponsor Arıyor!

Lumınous Robotıcs Team Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Takımımız  2018 yılında açıldı VEX takımımız ilk senesinde DÜNYA ŞAMPİYONU oldu ayrıca FLL takımızda 2018 de kuruldu ve 2 ödülümüz var FLL yarısmasında. FRC takımımız returning team olarak geçiyor karantina döneminde yarısmaya katılınılamadı geçen sene bosphorusla tekrar geri döndük ve ROOKİE HİGH SEED ödülünü aldık genel sıralamada 4. Bitirdik ilk senemizde ve bu sene Amerika New York Regional e katılacağız. Şu anda takımımızda 36 kişiyiz.

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Takımımızın vizyonu ülkemizi yurtdışında FRC,VEX ve FLL yarısmalarında temsil edip ödüller kazanmak.

  

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Takım kaptanımız ve mentörümüz Ali DÖĞÜCÜ nün bizlerle yaptığı konusmalar bizi çok motive etti.

 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Yarışmalara katılmak için yaptığımız robotları önce Fusion360 vb. programlar aracılığıyla tasarlayıp sonrasında üretim aşamasına geçiyoruz. Robotların üretimini yaparken bi yandan PR ekibimiz takımımızın pr işlerini yapıyor. Tecrübeli abi/ablalarımız ve okul müdürümüz Ali DÖĞÜCÜ bu süreçte bize destek veriyorlar.

  

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Yarısmaya hazırlanış sırasında bir sürü zorluklarla karsılaştık:Sponsorluk bulma konusunda zorluklar var özel okul olduğumuzdan kaynaklı ama üstesinden geleceğiz. Ayrıca yorucu bir dönem özellikle son 1 ay okulda kalmamız gerekiyor ve bu yorucu ama güzel anılar oluyor bizim için ama eğlenceli bir seriven.

 

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız? 

FRC, FLL , VEX , TÜBİTAK gibi bir çok ulusal ve uluslararası yarışmalara katıldık ve katılmaya devam ediyoruz. Bu sene Amerikaya gideceğiz ve ülkemizi orada temsil edeceğiz.

  

7.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Bu yarışmalara katılabilmek ve robotumuzu yapabilmek için büyük bütçelere ihtiyacımız var ve yarışmanın diğer amaçlarından biri de sponsor bulup bu bütçeleri karşılamak.

 

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Bu tarz yarısmalara katılarak hem kendinizi geliştirip ayrıca eğlenebilirsiniz eğer okulunuz böyle yarısmaları destekliyorsa kesinlikle katılmalısınız.

  

Takımınızın Sosyal Medya Platformları

Instagram : @luminousteam
TikTok : @luminousroboticsteam