Marco Sponsor Arıyor!

Marco Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

MarCO, dünya çapında gelişmekte olan sanayinin çalışanlar üzerindeki yükünü azaltmak, verimliliği arttırmak ve verimliliği sürdürülebilir bir şekilde devam ettirebilmek adına endüstri 4.0 standartlarında çalışmalar yürütmek amacıyla, Marmara Mekatronik Mühendisliği topluluğunun destekleri ile kurulmuş, 10 kişilik ekipten oluşan bir TEKNOFEST takımıdır.

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Misyonumuz, Sanayide otonom üretim trendine katkı sağlamak amacıyla sektörün ihtiyacına uygun bir otonom araç prototipi ortaya koymaktır.

Vizyonumuz, Türkiye’nin dünya genelinde endüstri 4.0 alanında gerçekleşen yeniliklerin gerisinde kalmaması, hatta ileride bu sektörde öncü ülkelerden biri olabilmesi adına şimdiden üniversite öğrencilerini bu ortama hazırlamaktır.

  

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Türkiye’nin otonom üretime geçiş açısından sanayisinin oldukça yüksek potansiyel barındırması ve bizlerin daha akademik kariyerimizde şimdiden kendimizi bu alanda çalışmaların içinde bulmamız, bizi hep diri tutan en büyük motivasyon kaynaklarımızdan biri oldu.

 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı? 

Çalışmalarımıza, geçtiğimiz sene bu alanda çalışma yapan takımlar, kulübümüzün yetişmiş kadrosu, akademik anlamda danışman hocalarımızın ve üniversitedeki iletişimde olduğumuz diğer kulüplerin çok büyük katkıları oldu.

  

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

İnsan kaynağı ve zaman. Takımı oluştururken ortaya ciddi bir ürün çıkarabilmek adına üye seçimlerimizi ciddi bir hazırlık ve titizlikle gerçekleştirdik. Bu sayede kendi alanında çok yetkin arkadaşların olduğu bir takım ortaya çıkardık. Zaman konusunda ise kısıtlı bir vakit içerisinde projemizi sunmamız gerektiği için gece gündüz çalışarak projemizi bu noktaya kadar başarı ile getirmiş olduk.

 

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız? 

Teknofest Sanayide Dijital Teknolojiler Yarışması

  

7.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Aracımızı imal etmek için elimizdeki kaynaklar kısıtlı. Maddiyat, malzeme ve hizmet açısından çeşitli desteklere ihtiyacımız var. Prototipimizi ortaya çıkarabilmek adına her türlü sponsorluk iş birliğine açığız.

  

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz? 

Vizyoner Genç, başta Savunma Sanayii olmak üzere pek çok şirketi tek bir çatı altında toplayan, kullanışlı arayüzü ve güncel ilanları ile dinamik yapısı olan bir platform. Takipçilere tavsiyemiz, bu platformun kaynaklarından en verimli şekilde faydalanıp kendilerine çalışma arkadaşları edinerek yeni projelere ve girişimlere yelken açmalarıdır.

   

Takımınızın Sosyal Medya Platformları

Linkedln:     https://www.linkedin.com/company/liftant 

Instagram:  https://www.instagram.com/marmara_marco/

Youtube:     https://www.youtube.com/@marcoLiftant