Duyuru MBK UAV Industry Takımı Sponsor Arıyor!

MBK UAV Industry Takımı Sponsor Arıyor!

1.    Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Takımımız 16 kişiden oluşmakla beraber takımda bulunan kişiler özenle ve mülakat süreçleriyle seçilmiş kişilerdir. Bu kişiler beraber takım ruhunu ortaya çıkarmak ve bu ruhla başarılı işlere imza atmak için bir araya gelmiş olup bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla yola devam etmek için çalışmalarını sürdürmektedirler.

2.    Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

- Misyonunu ülkemiz savunma sanayisine çeşitli katkılarda bulunmak olan öğrenci takımımız MBK İHA, 2019 yılında üniversitemizin farklı mühendislik bölümlerinden 16 öğrencinin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bizler de bir ekip içerisinde iki takım ile birlikte Dünya ve Türkiye üzerinde düzenlenen, savunma sanayi üzerine çalıştığımız İHA’larımızla yarışmalara katılmaktayız.


MBK UAV INDUSTRY İHA Takımımızın başarıları;

- Teknofest 2022 Serbest Kategoride Teşvik ödülü almaya hak kazanmıştır.

- Teknofest 2021 Serbest Kategoride Mansiyon performans ödülü,

- AUVSI SUAS 2022 görev başarısında 18'inci,      

2023 yılında düzenlenecek olan Teknofest İHA Yarışmalarına hız kesmeden hazırlanmaya devam ediyoruz.

3.    Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

- Biz bu süreçte birbirimizi destekleyerek ortaya çıkardığımız ve çıkacak olan araçlarımızı düşünerek daha azimli ve gururlu bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Başarısız bir durum olduğunda asla pes etmeyip tekrardan yola koyuluyoruz ve bu durumu düzeltmek ve daha büyük bir başarı elde etmek için gece gündüz demeden işlerimize yoğunlaşıyoruz. Ülkemize faydalı olabileceğimiz bu alanda gelişmek ve geliştirmek bizi motive eden durumlardan bir tanesi. Ve bu düşünceyle biz başardık ve eminiz ki daha iyisini de başaracağız.

4.    Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

-Tekyaz
-Herdem law


5.    Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

- Biz asıl zorlukları her şey tamam dedikten sonra yaşadık. Uçuş testlerimizde uçuş gerçekleştiği anda ve yarışmalara az vakit kaldığı zamanda uçuşta aksaklıklar çıktı ve sağlıklı bir uçuş olmadı. Uçuş testlerinde yeri geldi araç hiç uçamadı. İşte biz orda kazandık. Peki ne yaptık biz? Asla pes etmedik. Sorunların ne olduğunu inceleyip daha da yoğunlaştık ve en sonunda sorunlarımızı takımla beraber çözüp yola devam ettik ve başarıya ulaştık.

6.   Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

- Gerçekten bir şeyler yapmak, başarmak istiyorlarsa asla vazgeçmeyip çalışsınlar. Başarısız olsalar bile asla ama asla vazgeçmesinler. Eğer vazgeçerlerse işte o zaman kaybederler. Ve eğer bir takımda bulunuyorlarsa takım ruhunu önemseyip birlikte başarılı işlere imza atmak için çabalayıp kendilerine güvenmelerini tavsiye ediyorum.  

MBK UAV INDUSTRY İHA Takımımızın başarıları;

- Teknofest 2022 Serbest Kategoride Teşvik ödülü almaya hak kazanmıştır.

- Teknofest 2021 Serbest Kategoride Mansiyon performans ödülü,

- AUVSI SUAS 2022 görev başarısında 18'inci,      

2023 yılında düzenlenecek olan Teknofest İHA Yarışmalarına hız kesmeden hazırlanmaya devam ediyoruz.

Bu süreçte projemizin gerçekleşmesi için gereken bütçe planlanmasında ekipman tedariği için desteğe ihtiyacımız var. Tanıtım ve sponsorluk dosyamızı ekte paylaşıyorum. Şirketinizin ismi Vizyoner Genç'i sponsorumuz olarak görmekten ve markanızı gökyüzüne uçurmaktan mutluluk duyarız. Dönüşlerinizi heyecanla bekliyoruz.