Duyuru Merkez Roket Takımı Sponsor Arıyor!

Merkez Roket Takımı Sponsor Arıyor!

  1. Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Merkez Roket Takımı olarak roket tasarımı ve üretimi yapmak üzere Merkez Anadolu İmam-Hatip Fen ve Sosyal Bilimleri Proje Lisesi bünyesinde biz lise öğrencileri Ocak 2021’de bir araya gelerek ekibi kurduk. 2021 Roket Yarışmasında finalist olduk ve atış hakkı kazanarak atışımızı gerçekleştirdik. Bu yılda 6 kişi olarak edindiğimiz deneyim ve tecrübe üzerine tekrar Teknofest roket yarışmasına katıldık.

  1. Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Takımımızın vizyonu, ülkemizin uzay, havacılık ve savunma sanayii hamlelerine gidecek yolda hem kişisel gelişimimizi sağlamak hem ufkumuzu genişletmek hem genç beyinlerin sadece Avrupa ve Amerika’da değil yerli ve milli imkânlar dâhilinde ülkemizde de teknolojik ve bilimsel hamleler yapabileceğini göstermek ve ülkemizin savaş ve sanayii hamlesinde bağımsız olabilmesine bir nebze de olsa katkı sağlamak.

  1. Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Bizim başlıca motivasyon kaynağımız, yapmakta olduğumuz çalışmaların milli teknoloji hamlesinin bir parçası olmasıdır. Bunun yanı sıra bir yıllık verdiğimiz emeğin karşılığını görecek oluşumuz ve roketimizin uçacak oluşu bizlere ayrıca motivasyon vermektedir.

  1. Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Geçen yılda bizlere üniversite düzeyindeki bizden yaşça büyük ağabeylerimiz bizlere teknik konularda takıldığımız zaman çokça destek oldular. Ayrıca okulumuz ve öğretmenlerimiz her zaman destek verdiler.

  1. Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Covid-19 sürecindeki kapanmalar yüzünden malzeme tedarikinde eksiklik ve maddi yetersizlik sıkıntıları ile karşılaştık. Bunun yanı sıra takım olarak çok az bir araya gelebildik. Toplantıları uzaktan yaparak gerçekleştirdik ve sürenin sonuna yakın ucu ucuna bulduğumuz destekçiler sayesinde sürece ayak uydurduk.

  1. Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

2021 Teknofest Roket Yarışmasına katılım sağladık ve finalist olarak atış hakkı kazandık.

  1. Başka projeleriniz de var mı?

Bu sene için takım olarak roket yarışmasına odaklanmış durumdayız. 2023 yılı için roket dışında diğer kategorilerde de katılım sağlamaya hedeflemekteyiz.

  1. Neden sponsor arıyorsunuz?

Projemizin kusursuz olmasını ve roketin istenen bütün görevleri yerine getirmesini hedeflediğimizden oluşabilecek bütün aksaklıkların daha oluşmadan önüne geçmeye çalışmaktayız. Bunun için ne kadar geçmiş seneden teknik bilgimiz olsa da bunları deneyerek atış sürecine gelmeden birtakım testlerden geçirmemiz lazım. Bu çalışmalarımıza devam edebilmemiz için sponsorluğa ihtiyaç duymaktayız.

  1. Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Öncelikle Vizyoner Genç ailesine bizim gibi birçok teknoloji takımının sesini duyurdukları için çok teşekkür ederiz. Özellikle liseli arkadaşlarımıza hayallerindeki projeleri gerçekleştirmek için üniversiteye gitmeyi beklememelerini Teknofest gibi organizasyonlarda tecrübe edinebileceğini ve hatta kendilerini kanıtlayabileceklerini belirtmek istiyoruz. Bunun dışında bireysel çalışmalardan ziyade takım çalışmalarında bulunmalarını tavsiye ederiz.

  

İletişim Bilgileri

Mail: merkeztakimi@gmail.com

Telefon: 0539 937 99 95

Instagram adresi: https://www.instagram.com/merkeztakimi