MİSAL Team Sponsor Arıyor!

MİSAL Team Sponsor Arıyor!

 1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Takımımız 8 öğrenci ve 1 ögretmenden oluşmakta. Biz bu takıma şans eseri seçildik. Fakat şans eseri olan birlikteliğimiz bize çok şey ögretti ve biz birlikte olamanın ne demek olduğunu düşe kalka ögrendik.

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Takımımız kurulduğu zamandan beri, sadece gelişmek üzere odaklandı ve biz gelişmeyi gördüğümüz süre boyunca nasıl geliştiğimizi, eğitimler vererek genç arkadaşlarımıza ögretmekteyiz. Bir kişi olarak çıkan yolumuzda yüzlerce genç arkadaşa yol göstermek çabasındayız.

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Aslına bakacak olursak motive olmak çok önemliydi. Çok kez elemelerden geçmedik veya başımıza gelmemesi gereken sorunlar geldi. Ancak ne kadar çok düştüysek, iki misli ayağa kalktık. Hata yapmak, bizim ana motivasyon kaynağımızdır.

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Degz, LentaMarine gibi şirketler ve bazı üniversite takımları bize nasıl yol izleyeceğimizi ögretti. Ve biz bu öğretilerle artık kendi yolumuzu kendimiz çizmekteyiz.

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Bir önceki yarışmaya hazırlanırken elektronik kartlarımız onlarca kez yandı, bozuldu, kablolar koptu hatta kameramız son güne kadar çalışmadı. Ancak biz son güne kadar çabaladık ve sonuç olarak Teknofest'te 22. olduk. Ki 22. olmamızın sebebi yarışma güne elektronik kartlarımızın bozulmasıydı.

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Teknofest 2021/ ve şuan Teknofest 2022. Biz <MİSAL> ROV TEAM olarak sadece İnsansız Sualtı Sistemleri kategorisinde proje hazırlamaktayız.

7.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Maliyetlerin çok yüksek olması ve bizim maddi olarak aldığımız ödeneğin bütçemiz altında kalacak olması bizi projenin gidişatı hakkında olumsuz etkilemekte. Arayışımızın temel sebebi budur.

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Vizyoner Genç takipçisi olmak için genç olmak gerekmiyor. İnsan genç olduğunu hisettiği sürece gençtir. Çaba sarfetmek, başarmak için hareket etmek ve kalmak için düşmek herzaman en önemli husustur. Teknoloji ise aynen bu şekilde işler. Teknoloji ile bir olun ve onunla büyüyüp, onunla vâr olun.

mail: misalcorlu@gmail.com

Takım Yazılım Kaptanı Barış Tekin 

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mi%CC%87sal-rov-team

Instagram: @misal_team