Duyuru Novarok Bilim Ekibi Sponsor Arıyor!

Novarok Bilim Ekibi Sponsor Arıyor!

1)      Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Novarok Bilim Ekibi, 2018 yılı sonlarında İstanbul Üniversitesi hazırlık sınıfında farklı bölümlerde okuyan bir grup bilim meraklısı gencin roket üretme isteği ile bir araya gelmesi sonucunda kuruldu. İlerleyen yıllarda farklı şehirlerden, üniversite ve liselerden üyeler alarak büyümeye devam etti.  Bilimin farklı alanlarıyla ilgilenen gençler ile bir araya gelerek projeler geliştirip bilim ve teknoloji alanında üretim yapmak ekibimizin temel gayesidir. Bununla birlikte ekibimiz şu an 18 üyeden oluşmaktadır. Teknofest 2020 roket yarışmasında finalist olan Teknofest ekibimiz ile birlikte diğer ekiplerimiz de çalışmalarına ve projelerine hız kesmeden devam etmektedir.

2)      Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Vizyonumuz; Bilim ve Teknoloji alanında meraklı, istekli ve azimli genç arkadaşlarımız ile bir araya gelerek yerli ve özgün üretimler yapmaktır. Bu şekilde ülkemize katkıda bulunmak, kendimizi ve takımımızı geliştirmektir.

Misyonumuz;  Bilim ve Teknoloji alanında yurt içinde ve yurt dışında olmak üzere daha geniş kitlelere ulaşarak bu alanlara olan ilgiyi artırmak ve böylelikle yerli ve özgün üretimler yaparak ilerleme sağlamaktır.  İnsanların yaşamlarını zenginleştiren, yenilikçi ürünler ve teknolojiler ile ilham vermektir. Aynı zamanda roketçilik alanındaki çalışmalarımıza devam ederek ve bu alanda kendimizi geliştirerek yenilikçi fikirlerimizle birlikte alçak yörüngeye göndereceğimiz uzay araçları inşa etmek bir diğer hedefimizi oluşturmaktadır.

3)      Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

 Motivasyon kaynağımız ise birbirimize olan desteğimiz ve güvenimizdir.

Takım içi ilişkilerimizin güçlü olması sebebiyle birbirimizi motive ederek çalışmaktayız. Beraber bir şeyleri başarma hissi bizi oldukca heyecanlandırmaktadır.  Böylelikle heyecanımız bizi dinç tutup çalışmaya şevk ederek başarıya götürmektedir.

4)      Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Projelerimizin yönetiminden üretimine, testlerinden finansmanına kadar  her sürecini ekipçe tasarladık ve uyguladık.

5)      Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Üretimi gerçekleştirecek alanımızın olmaması sebebiyle evlerde üretim yaptık. Kendi sponsorumuz yine biz olduğumuz için finans konusunda çok fazla sorunlar yaşadık. Bu süreçte sponsorlarımız ile bu zorlukların üstesinden geleceğimize inanıyoruz.

6)      Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Novarok Bilim Ekibi, roket üretme isteği üzerine kurularak çalışmalarını roketçilik alanında başlatmıştır. Böylelikle Teknofest 2020 Orta İrtifa Roket Yarışmasında finalist olmuştur. Ekibimiz şu an ise Teknofest 2021 Roket yarışması çalışmalarını devam ettirmekle birlikte diğer alanlarda da çalışmalarını sürdürmektedir.

7)      Başka projeleriniz de var mı?

Radyo teleskobu, 3B yazıcı ve fiberglass/karbonfiber sarım makinesi üretimi projelerimiz gelişim sürecinde bulumaktadır. Aynı zamanda Novaloji isminde bilim platformumuz belli bir seviyeye ulaşmış, yazar ve okuyucularıyla büyümeye devam etmektedir.

8)      Neden sponsor arıyorsunuz?

Sponsorlar, projelerin hayata geçirilmesini sağlar. Yapılan projelerin en iyi şekilde yapılmasına destek olurlar. Bu sebeple projelerin en önemli dostları sponsorlarıdır, Bizler de yapacağımız projelerin hız kazanması ve hayata geçirilişinde yaşadığımız sorunları çözmek amacı ile sponsor aramaktayız.

9)      Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Ar-Ge ve üretim zorlu süreçlerdir, bu alanlarda çalışırken pes etmek de bir o kadar kolaydır. Pes etmeyin, daha çok çalışın, önünüze çıkan engelleri birer birer aşın. Etrafınızda gördüğünüz üretmek isteyen, amaçları olan gençlere de destek olun. Bilgi, paylaşarak çoğalır. Bildiğinizi anlatmaktan geri durmayın. Dünyayı güzelleştirecek ve yaşanabilir hale getirecek olan gençlerdir. Bizler fikirlerimiz, hedeflerimiz ve üretimlerimiz ile bunu başaracağımıza inanıyoruz. Sizler de kendinize ve gençliğe inanın.

Takımın İletişim Bilgileri:

Mail: iletisimnovarok@gmail.com

Instagram: https://www.instagram.com/novarokteam/

Twitter: https://twitter.com/novarokteam

Linkdeln: https://www.linkedin.com/company/novarok

https://novaloji.com/