Ocean Dragon Sponsor Arıyor!

Ocean Dragon Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Tübitak 2209-A’ya başvuru yaptıktan ve projemiz onaylandıktan sonra 2023 yılında Dumlupınar Ocean Dragon Team ismiyle takımımızı kurduk. Takımımızı kurduktan sonra aynı yıl projemizi geliştirmek üzerine çalışmalara başladık. Çalışmalarımıza başladığımız aşamada Teknofest kapsamında düzenlenen İnsansız Su Altı Aracı Yarışmalarına katılmaya karar verdik ve ekibimizi genişlettik. Ekibimiz 7 kişiden oluşmaktadır. Mekanik, yazılım ve elektronik olmak üzere 3 birimden oluşmaktayız. Mekanik birimimiz 2, yazılım birimimz 2, elektronik birimimiz 3 kişiden oluşmaktadır. Teknofest 2024 ‘e başvurumuzu yapmış ve çalışmalarımızı hızlandırmış bulunmaktayız.

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Takımımızın vizyonunu ülkesine hizmet etmek isteyen mühendislik öğrencileri oluşturmaktadır. OCEAN DRAGON’un oluşum amacı sadece başarıyla kalmayıp, özgün tasarımlarla üretime katkı sağlayarak dışa olan bağımlılığı azaltmaktır.

 

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Her bir takım arkadaşımızın eğitim ve mesleki kariyerleri olarak hayalleri vardır. Bizi motive eden şey bu hayallerdir. Yaptığımız çalışmalar, verdiğimiz emekler bizi bir adım ileriye götürecektir.Bu mantalite ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

  

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Projemizin hazırlık aşamasında, danışman hocamız ve üniversitemizdeki bölüm hocalarımız bizlere mentorluk yapmaktadır.Takıldığımız yerler de bizlere yardımcı olup, tecrübelerini aktarmaktadırlar.

 

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Her takımda olduğu gibi bizimde belli başlı problemlerimiz mevcuttur. Bu sorunlardan en önemlisi maddi yetersizliktir. Bazı sponsorlarımız sistemsel değişikliğe gittiği için sonradan olumsuz dönüş yapmışlardır.  Birçok firmayla sponsorluk anlaşması için iletişim halindeyiz. Olumlu veya olumsuz geri dönüşlere göre projemizin yol haritasını belirlemekteyiz.

 

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Tübitak 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı‘na katılım gösterdik ve bütçe desteği aldık. Bu proje doğrultusunda Teknofest 2024 Su Altı Sistemleri Yarışmasına hazırlanıyoruz.

  

7.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Hayallerimizi gerçekleştirme de bu proje takımının önemi büyüktür. Ulaşacağımız noktada birçok arkadaşımıza kariyer olarak yeni fırsatların doğacağını düşünüyoruz bu yüzden sponsora ihtiyacımız var. Sponsorluk durumuna sadece maddi destek olarak bakmıyoruz, bilgi alışverişi olarak da yetkin kişilerin fikirlerine açığız.

  

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Hedeflerinizin doğrultusunda çalışmaktan asla vazgeçmeyin. Çevrenizde size inanmayan veya destek olmayan birçok insan olabilir, bunun hiçbir önemi yoktur. İnandığınız şeyin peşinde koşmaya devam ediniz. Er ya da geç ulaşılmak istenen noktaya varacaksınzz.

 

Takımınızın Sosyal Medya Platformları

Instagram: oceandragon.team 

Linkedn:www.linkedin.com/in/ocean-dragon-287a19287/