Octagon AUV Takımı Sponsor Arıyor

Octagon AUV Takımı Sponsor Arıyor

1.      Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Octagon AUV Takımı, 2020 yılının Kasım ayında kurulmuş olan ve yapısında teknolojiye, inovasyona, bilime ve otonom sistemlere meraklı bir takımdır. 

Octagon mekanik, elektronik ve yazılım olmak üzere mühendisliğin üç temel alanından güç almaktadır. 3 mekanik, 4 elektrik - elektronik  ve 2 yazılım alanında çalışan toplamda 9 üyeden oluşan genç ve dinamik bir takımız.

Takımımız yeni kurulan bir takım olmasına rağmen ÖTR’de (Ön Tasarım Raporu) 140 takım arasından 13. olmuştur .Bununla birlikte ikinci aşama olan KTR’de (Kritik Tasarım Raporu) 80 baraj puanı üzerinden 82 puan alarak bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazanmıştır.

Amacımız otonom sistemli bir su altı aracı tasarlayıp üretmek ve günümüzde giderek gelişen su altı teknolojilerine yeni bir boyut kazandırmaktır.

2.      Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Takımımızın misyonu, yaratıcı ve özgürce düşünen, öğrenmeyi öğrenen, öğrendiklerini davranışa dönüştürebilen, ekip çalışmasına inanan, ulusal ve evrensel değerlere bağlı, başarıyı hedefleyen, sürekli gelişmeye inanan bir takım olmak.

Vizyonumuz ise disiplinli ve sorumluluk bilinci yerinde olan arkadaşlarımızla beraber OCTAGON takımı olarak milli teknoloji hamlesine katkıda bulunup ülkemizi teknoloji alanında daha ileriye taşımaktır.

3.      Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Ülkemizde yapılan su altı teknolojilerine yeni bir boyut kazandırmayı hedefleyen bir takım olarak tamamen yerli ve milli bir araç üretip onu su altında görme hayali en büyük motivasyon kaynağımız oldu.

4.      Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Akademik danışmanımız Doç. Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Kürşat Uçar hocamızın  süreç boyunca desteğini aldık. Okulumuz rektörlüğü, Teknokent ve Sakarya sanayiindeki firmaların desteği ile çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz.

5.      Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Bu projeye başlarken iki temel sorunumuz olduğunun takım olarak hep bilincindeydik. Bunlardan birincisi kısıtlı zamandı. Böylesi kompleks bir projenin başarıya ulaşması için hiçbir zaman disiplinli çalışmamızdan ödün vermedik. İkinci sorun ise kaynak yetersizliğiydi. Takım üyelerimizin ingilizce yeterlilikleri sayesinde yabancı kaynak alternatifini çok iyi değerlendirdiğimizi düşünüyoruz.

6.      Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

TEKNOFEST 2021 İnsansız Su Altı Sistemleri yarışmasına katıldık.  

7.      Başka projeleriniz de var mı?

Bireysel olarak daha önceden çalışmış olduğumuz projeler mevcuttur.

8.      Neden sponsor arıyorsunuz? 

Maddi ve manevi her türlü desteğe ihtiyaç duyduğumuz otonom su altı aracımızın güzel bir derece yapacağına olan inancımızdan dolayı sponsor aramaktayız.

9.      Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Bireysel çalışmalarla birlikte takım çalışmalarının da insana kazandırdığı becerilerin farkına varıp farklı ve ilgili oldukları alanlarda çalışmalar yapmalarını ve ne olursa olsun pes etmeden çalışmalarını tavsiye ederiz.

Takımın Bilgileri:

Takım kaptanı: Sıla Kumru SEVGİOĞLU 

Sponsorluk Sorumlusu: Enes KAHRAMAN 

E-Mail: octagonteknofest@gmail.com 

Instagram: https://www.instagram.com/octagon_uuv/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/octagon-team-1a5422218/