OTOKAR Cobra

OTOKAR Cobra

Yüksek koruması, üstün hareket kabiliyeti ve farklı görevlere uygulanabilir yapısı ile COBRA her zaman yanınızda, her zaman göreve hazır. 4x4 taktik tekerlekli zırhlı araç COBRA, en zorlu arazi koşullarında, en tehlikeli görevlerde hiçbir zırhlı aracın sunmadığı hareket kabiliyetini mürettebatınıza sunar.

Genel Bakış

Yüksek güç/ağırlık oranına sahip COBRA, bağımsız süspansiyon sistemi, sürekli dört çeker çekişi, otomatik şanzımanı, otomatik kilitlemeli ön ve arka diferansiyelleri ile tüm dünyada kendi sınıfında en üstün hareket kabiliyeti sunan araçlar arasındadır.

Üstün Koruma

COBRA’nın tasarımında mayınlara ve araç yanında patlayan parça tesirli patlayıcılara karşı koruma ön plandadır. Özel olarak mayın etkisini sönümleyecek şekilde tasarlanmış araç koltukları mürettebatın can güvenliğini sağlar. Korumayı artırmak için çelik zırhlı tabana ilave olarak personel bölümü tabanında mayın etkilerini sönümleyen kompozit malzemeden ikinci bir balistik taban yer alır. Test alanlarında ve gerçek çatışma koşullarında defalarca sınanan COBRA mürettebat için mayına karşı etkin koruma sağlar.

Engel Tanımaz Amfibi Özelliği

Her coğrafi koşulda görev almak üzere tasarlanmış COBRA istenildiği takdirde farklı araç tiplerinde amfibi özelliği ile birlikte üretilir. Hidrolik tahrikli çift uskurlu itici sistem ile gerektiğinde her türlü derin su geçişine haiz amfibi özelliğine sahip olur.

Modüler Yapı

COBRA, modüler gövde yapısı sayesinde Genel Maksat Aracı, Personel Taşıyıcı, Ambulans, Keşif Aracı, Komuta Kontrol Aracı, Muharebe Aracı, İleri Gözetleme Aracı, Silah Platformu, NBC Keşif Aracı gibi birçok değişik görevde kullanılabilir.

Aynı gövde ve mekanik alt yapı kullanarak çok çeşitli görevlere uygun maliyet ve lojistik etkin bir platform ortaya koyar.

 

Kaynak: OTOKAR