OTOKEST İnsansız Su Altı Aracı Takımı Sponsor Arıyor!

OTOKEST İnsansız Su Altı Aracı Takımı Sponsor Arıyor!

1.    Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

OTOKEST İnsansız Su Altı Aracı Takımı, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği olmak üzere birçok bölümden mühendis adaylarını içerisinde barındıran, Teknofest yarışmalarına aşina ve su altı aracı yarışmasına meraklı 10 kişiden oluşmaktadır.

'İnsanlık yararına teknolojiler' fikriyle kurduğumuz ekibimiz ile bu yıl insansız su altı araçları kategorisine katılıyoruz. Amacımız ülkesini seven ve gelişimi için bir araya toplanmış genç zihinlerle başarıya ulaşmaktır.

 

2.    Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Geçmişinde TEKNOFEST tecrübesi bulunan bir ekip ile Türkiye ve mühendislik için önemi büyük olan insansız sualtı sistemleri kategorisinde hem kendimizi hem de ülkemizin denizlerde hakimiyet ve tecrübesine katkı sağlamak düşüncesi ile ortaya çıkmıştır. Hedeflerimiz ilk aşamada projemizi hayata geçirebilmektir bu aşama sonrasında ise her sene üzerine koyarak ve yeni teknolojiler ile entegre şekilde çalışarak projemizi geliştirmeyi amaçlamaktayız.

 

3.    Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Atatürk Diyor ki... "Bütün ümidim gençliktedir. Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz. Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!"

Mottosu ile yola çıktık. Ülkemizin denizlerdeki hakimiyeti için durmadan çalışmaya devam ettik

 

4.    Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Projemizin tasarım ve üretimi tamamen bize aittir. Eksik kalan kısımlarda Arslan Makine şirketinde çalışan değerli mühendislerden fikir ve üretim aşamasında destek alınmıştır.

 

5.    Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Ülkesini seven ve gelişimi için canla başla çalışan biz gençlerin önüne her zaman olduğu gibi “yapamazsın”, “suyun altında araç olmaz”, “hareket ettiremezsiniz”, “su alır” gibi birçok olumsuzluklar çıktı karşımıza. Fakat biz biliyorduk ki hiçbir başarı acısız ve sancısız gerçekleşmez tüm sözlere aldırmadan başarı için çalıştık ve aracımızı ortaya çıkardık.

 

6.   Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Vizyoner Genç platformu gençlerin ve bir konu hakkında fikir sahibi olan değerli geliştiricilerin fikirlerini paylaştığı bir platformdur. Herkesin fikirlerini bu platformda belirterek kendilerine destek bulabilirler.

 

 

Takımınızın sosyal medya platformları:

- instagram = eruotokest

à link =  https://instagram.com/eruotokest?igshid=YmMyMTA2M2Y

- linkedln = OTOKEST

à link = https://www.linkedin.com/company/eruotokest/