Duyuru Papalagi İHA Takımı Sponsor Arıyor!

Papalagi İHA Takımı Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Teknoloji Topluluğu bünyesinde yer alan Papalagi İHA Takımı’nda, beş farklı mühendislik dalından dokuz öğrenci bulunmaktadır. Başta Savunma Sanayide yaygın olarak kullanılan İHA teknolojisinin, gelecekte vazgeçilmez bir yeri olması dolayısıyla hem kendimize hem de ülkemize değer katmak adına ilke edinmiş olduğumuz yerlilik ve millilik hareketini geliştirebilme amacıyla kurulmuş bir takımız.

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Şu anki misyonumuz TEKNOFEST 2022 Uluslararası Serbest Görev İHA Yarışması’nda başarılı bir sonuç elde ederek vizyonumuzu gerçekleştirmek için adım atmak.

Vizyonumuz ise, sahip olduğumuz teknolojileri ve olanakları kullanarak insansız hava aracı teknolojisine öncülük edebilecek araçlar geliştirmek.

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Mühendis adayları olarak kendi alanımızda çalışmalar yapmak ve iş hayatına başlamadan önce proje yürütme deneyimi elde ederek sahip olduğumuz güçlü ve zayıf yönlerimizi görmek en büyük motivasyonumuz oldu.

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Üniversitemizin değerli öğretim görevlileri bilgi birikimleriyle bize destek olmaktadır.

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Okulumuzda yaşanan yer sıkıntısından dolayı ilk olarak atölye konusunda problem yaşamıştık. Şu an aracımızı geliştirebilmek için ihtiyacımız olan maddiyatı sağlamakta güçlük çekiyoruz. Ekip olarak çeşitli firmalarla sponsorluk görüşmeleri yaparak çözüm getirmeye çalışıyoruz.

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Henüz bir yarışmada yer almadık. Bir yıldan uzun süredir hazırlanmakta olduğumuz TEKNOFEST 2022’ye katılmayı hedefliyoruz.

7.     Başka projeleriniz de var mı?

Takımız şu anki süreçte üç farklı İHA geliştirmekte. Bu İHA’lar VTOL, döner kanat ve sabit kanat İHA’lardır. Ayrıca topluluğumuz bünyesinde İnsansız Su Altı Aracı ve Roket gibi projeler mevcuttur.

8.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Geliştirmekte olduğumuz İHA’nın üretiminde kullanacağımız malzemelerin tedariğini kendi imkanlarımızla karşılamakta zorlandığımız için sponsor aramaktayız.

9.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Mümkün olduğunca projelere katılmalarını ve bu projelerde aktif rol almalarını öneririz. Projelerde rol almanın gerek bilgi birikimi gerek de saha tecrübesi bakımından büyük katkılar sağladığı kanısındayız.

10.  Takımın iletişim bilgilerini bizimle paylaşır mısınız?

Papalagi İHA Ekibi Instagram Profili:

https://www.instagram.com/papalagi_team/?utm_medium=copy_link

Papalagi İHA Ekibi Linkedin Profili:

https://www.linkedin.com/company/papalagi/

Teknoloji Topluluğu Web Sitesi:

https://ikctekno.org/