Duyuru Peregrine Aerospace Takımı Sponsor Arıyor!

Peregrine Aerospace Takımı Sponsor Arıyor!

1.      Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Takımımız altı mühendislik öğrencisinin bir araya gelerek Ekim 2021’de kurduğu ve ilerleyen zamanlarda bizimle beraber çalışmayı isteyen arkadaşları da bünyesine alarak büyümeyi hedefleyen bir takımdır. Takımımızı bir araya getiren esas düşünce; araştırmaya ve üretmeye yönelerek alanında uzman kişiler olmaktır. Başarının öncelikle inanmakla gerçekleştiği düşüncesiyle çıktığımız bu yolda karşımıza çıkan engelleri yıkarak pes etmeden hayallerimize ulaşmayı hedefliyoruz.

2.      Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?,

Bu sene TEKNOFEST 2022 Uluslararası İHA Yarışmasında Sabit Kanat İha Kategorisinde yarışmayı ve derece almayı, önümüzdeki yıllarda ise ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak takımımızı ve okulumuzu başarı ile temsil etmeyi hedefliyoruz. Amacımız tek bir alanla sınırlı kalmayıp önümüzdeki yıllarda takımımızı daha da büyüterek birden fazla kategoride yarışmalara katılmaktır.

3.      Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Çalışmalarımız sırasında bizi en çok motive eden şey bu alana olan ilgi ve merakımız. Ayrıca bizlerin yapabileceklerini hayal ettikçe ve bizden öncekilerin yaptıklarını gördükçe bu konuda daha kararlı bir konuma geliyoruz. Yüksek hedeflerimiz var ve bu bizi motive ediyor.

4.      Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Projemizin yapımı ve testleri aşamasında sırasında okulumuzda bulunan değerli öğretim görevlilerinden mentorluk almayı hedefliyoruz.

5.      Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Karşılaşacağımız zorluk ne olursa olsun çalışarak ve daha çok araştırarak üstesinden gelmeyi planlıyoruz.

6.      Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

2022’de düzenlenecek olan Havacılık, Bilim ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’e katılmayı hedefliyoruz.

7.      Başka projeleriniz de var mı?

Şu anda sadece İHA takımımız bulunmakta. Glecek yıllarda Peregrine Aerospace adı altında çeşitli yarışmalara farklı kategorilerde katılarak takımımızı kalıcı bir oluşum haline getirmeyi hedefliyoruz.

8.      Neden sponsor arıyorsunuz?

Hedeflerimiz doğrultusunda katılacağımız yarışmalar için lojistik ve malzeme altyapısını oluşturmak, malzeme alımı ve sektörde fiyat araştırması konularında yardımcı olması ve en önemlisi bu süreçte deneyimli olduğu alanda bizi daha üst seviyelere çıkarması amacıyla sponsor arayışındayız.

9.      Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Genç mühendis adayları olarak Vizyoner Genç takipçilerine vereceğimiz en güzel tavsiye tutkularının peşinden koşmak olacaktır. Üniversitelerimizde verilen eğitimlerin dışında kendinizi sosyal ve kültürel olarak geliştirmek için çeşitli kulüplerin faaliyetlerine katılabilirsiniz. Farklı dallarda eğitimler alarak birden çok alanda yetkin olabilirsiniz. Günden güne gelişen teknolojiyi takip etmek ve yeni bilgiler edinmek için de araştırma ve sorgulamayı elinizden bırakmamalısınız.

Ekip üyesi alımı hakkında:

Peregrine Aerospace olarak 2021 Ekim ayında kurulduk. Bu yıl 2022 TEKNOFEST’e Sabit Kanat İHA Kategorisinde katılıp finale yükselmeyi hedefliyoruz. Gelecek yıllarda da ekibimizi genişleterek ve çeşitli yarışmalara farklı kategorilerde katılarak takımımızı kalıcı bir oluşum haline getirmek istiyoruz. Takım olarak adayların bilgili ve tecrübeli olmasından çok meraklı ve istekli olmasına önem veriyoruz. Araştırma ve sorgulamaya hevesli tüm arkadaşlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Instagram: https://www.instagram.com/peregrineaerospace/

Twitter: https://twitter.com/peregrineaee