Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar’ın Katılımlarıyla 42 Okulları’nın Açılış Töreni Yapıldı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar’ın Katılımlarıyla 42 Okulları’nın Açılış Töreni Yapıldı!

HAVELSAN'ın kurucu üyesi olduğu Türkiye Açık Kaynak Platformu tarafından yazılımcı gençler yetiştirmek üzere faaliyete geçirilen 42 Okulları'nın açılış töreni yapıldı.

Vadi İstanbul'da düzenlenen törene Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar da katıldı.

Varank, 42 Okulları'nın asıl hedefinin sadece yazılımcı yetiştirmek değil, hızlıca istihdam piyasasına katılabilecek yazılımcı yetiştirmek olduğunu vurguladı.

Aralarında HAVELSAN'ın da yer aldığı destekleyici kurumlara teşekkür eden Bakan Varank, "Her biri alanının öncüsü olan bu teknoloji devi firmalarımız platformda yürütülen proje ve faaliyetlere büyük katkı sundu, sunmaya da devam ediyor. Onların destekleriyle yapay zeka, mobilite ve milli yazılımlar gibi stratejik alanlarda önemli faaliyetler gerçekleştiriyoruz." dedi.

Bakan Varank, HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar'a, HAVELSAN'ın projeye katkılarından dolayı plaket takdim etti.

HAVELSAN, kurucu üyesi olduğu Türkiye Açık Kaynak Platformu'nun desteklediği

➡️PARDUS Yaygınlaştırma
➡️PostgreSQL Yaygınlaştırma
➡️Türkçe Doğal Dil İşleme
➡️ Sunucu Yönetim Sistemleri

projelerine katkı sağlıyor.

HAVELSAN ayrıca bugüne kadar; Türkiye Açık Kaynak Platformu'nun Hackathon Programı AçıkHack için mentor, eğitim programı Açık Seminer için de eğitmen desteği sağladı.