Duyuru SASTEC Sponsor Arıyor!

SASTEC Sponsor Arıyor!

1)      Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

SASTEC TEAM (Sakarya Üniversitesi Uzay ve Havacılık Teknolojileri Takımı) 2019 yılının kasım ayında 9 mühendislik öğrencisinin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Geçtiğimiz sene 2020 TEKNOFEST IHA yarışmasına sabit kanat kategorisinde katılmış ve 2 aşamayı da başarıyla geçmiştir. 2021 TEKNOFEST IHA yarışmasına 8 makine, 2 elektrik ve elektronik, 6 bilgisayar ve 1 metalürji malzeme mühendisliği öğrencisiyle ayrıca 2 akademik danışmanıyla toplamda 19 kişilik bir ekiple hazırlanmaktadır. Bu ekibin bir araya gelmesindeki en büyük amaçlardan bir tanesi üniversitemizde eğitimlerine devam ederken bir yandan da kişisel gelişimimizi destekleyecek çalışmaların içinde bulunarak ortaya ürün çıkarma niyetiyle bir araya gelmektir.

2)      Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Takımımızın misyonu, disiplinlerin kendi aralarında en uygun şekilde çalışması ve ortaya en iyiyi hedefleyen bir sistem çıkarmasıdır. Vizyonumuz ise disiplinler arası çalışmayla ortaya çıkarılacak bu en iyiyi hedefleyen sistemle milli teknoloji hamlesine katkıda bulunmaktır.

3)      Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Ülkemizde yapılan savunma sanayiindeki teknolojilerin geliştirilmesiyle ülkemizin daha iyi yerlere geldiğini görerek bizlerde bu sürecin içine bir miktar katkıda bulunabilmek adına milli duygularla motive olmaya devam ediyoruz. Yaptığımız bu çalışmayı göklerde görme hayalide bize ayrıca motivasyon kaynağı olmaktadır.

4)      Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Başta akademik danışmanımız Prof. Dr. Ekrem Büyükkaya olmak üzere Doç. Dr. Gökhan Coşkun, Prof. Dr. Sefer Cem Okumuş, Prof. Dr. Ali Osman Kurt hocalarımızdan süreç boyunca destek aldık. Okulumuz rektörlüğü ve Sakarya sanayiindeki firmaların desteği ile çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz.

5)      Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Takım çalışmalarının bilincine vararak aslında bireysel olmadığımızı ve süreci birlikte yönetmemiz gerektiğinin farkına vardık ve bu sayede farklı düşüncelere de yer vererek sorunların üstesinden gelmeyi başardık.

6)      Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

TEKNOFEST 2020 Uluslararası IHA (Sabit Kanat) Yarışması’na katılarak önemli bir tecrübe kazandık.

7)      Başka projeleriniz de var mı?

Bireysel olarak daha önceden çalışmış olduğumuz projeler mevcuttur.

8)      Neden sponsor arıyorsunuz?

Firmaların sahip olduğu teknolojiler ile tecrübelerimizi ve heyecanımızı birleştirerek TEKNOFEST Yarışması’na üstün başarı elde edecek özgün bir IHA’yı tasarlamak ve üretmek için sponsor arayışımızı sürdürmekteyiz

9)      Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Bireysel çalışmalarının yanı sıra takım çalışmalarının içinde bulunmak ve kendi alanlarındaki gelişimlerini her daim sürdürebilecek alanlar içinde olmaları gerek eğitim hayatlarında gerekse iş hayatlarında önemli katkılar sağlayacağını düşünmekteyiz.

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz.

 

Takımın Bilgileri:

Takım kaptanı: AHMET EMİN TUNCA

Sponsorluk Sorumlusu: İBRAHİM BERBER

E-Mail: sastecteam@gmail.com

Instagram: @sastecteam

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/sastecteam/

Twitter: @sastecteam