Blog SKY LAB Ekibi Sponsor Arıyor!

SKY LAB Ekibi Sponsor Arıyor!

1.      Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Takımımız dokuz kişiden oluşmaktadır. Yıldız Teknik Üniversitesi öğrenci kulüplerinden biri olan SKY LAB kulübünün hedefleri ve istekleri ile bir araya gelerek elinden gelen her şeyi yapmaya hazır bir ekibiz.

2.      Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Takımımızın projeye başladığından beri ilk hedefi; projeye neler katabiliriz, rakiplerimizden nasıl farklı ve özgün olabiliriz oldu. Bu gayede aktif olarak kendi elektronik kartımızı tasarlamaktayız. Elimizden gelen doğrultuda kendi geliştirdiğimiz teknolojileri kullanmaya devam edeceğiz.

3.      Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Ekip içerisinde hiçbir zaman motivasyon kaybı yaşamadık. Çalışmayı seven bir ekibiz ve her zaman yenilikler katmaya çalışan bir ekip liderine sahibiz. Bu nedenle motivasyonumuz her zaman yüksek oluyor.

4.      Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Novumare şirketi bize kendi deneyim ve bilgileriyle mentorluk yapmakta. Emin olamadığımız veya sıkıntı yaşadığımız durumlarda onlara danışarak daha doğru bir şekilde ilerlemeyi sürdürüyoruz.

5.      Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Şu anlık sadece Teknofest yarışması kapsamında Savaşan İnsansız Hava Aracı kategorisinde yarışmaktayız. ÖTR sürecini başarılı bir şekilde geçerek emin adımlarla ilerlemekteyiz.

6.      Başka projeleriniz de var mı?

SKY LAB öğrenci kulübü olarak bir çok projede yer almaktayız. Tamamen ekibimiz tarafından eğitim ve teknoloji içeriği barından https://eacikkaynak.com sitesini hayata geçirdik. Aktif olarak okulumuzun SKS birimi için kulüp yönetim sistemi hazırlamaktayız. Yine Teknofest kapsamında Ulaşımda Yapay Zekâ kategorisinde iki farklı takımla daha yarışmlarda yer alıyoruz.

7.      Neden sponsor arıyorsunuz?

Özellikle pandemiden dolayı  ekonomik sıkıntılar yaşamaktadır ve şu anda planlanan bütçenin altındayız.

8.      Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Öğrenim hayatları boyunca her zaman araştırmacı olmalarını ve düzenlenen etkinliklere, yarışmalara katılarak yeni tecrübeler edinmelerini tavsiye edebiliriz. Bu sayede yeni insanlarla tanışabilir ve onların tecrübelerini dinleyebilme fırsatı bulabilirsiniz.

Takımın İletişim Bilgileri:

İletişim Sorumlusu

Elif KARAGÖZ: elif.krgz10@gmail.com

Web Sitesi: https://www.yildizskylab.com/

Instagram Adresi: https://www.instagram.com/ytuskylab/