SKYPAY Takımı Sponsor Arıyor!

SKYPAY Takımı Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Takımımız yeniliğe açık, pratik fikirler ortaya koyan ve ülkemize dünyanın bugün konuştuğu iş fikirlerini getirmeyi hedefleyen bir girişimcilik takımıdır. Bununla birlikte, takımımız uzun bir süreç sonunda, insanların bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Takımımız 2021-2022'de, başlangıç noktası akademide birbirini bulan iki genç ile yola çıkmıştır. Sonrasında takıma eklemeler yapılarak bugün dört kişiye ulaşmıştır. Takımımızın üyeleri; takım kaptanımız ve yazılımcımız Furkan Emircan Dursun, Finans Teknolojisi Girişimcisi Cem Buğra Çal, yazılımcı ve tasarımcımız Berke Karaali, yapay zeka geliştiricisi Samet Yıldırım’dır.

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Takımımızın vizyonu, finans teknolojileri alanında büyüklerimize kendimizi kanıtlamak amacıyla yarışmalarda dereceye girmektir. Misyonumuz ise, bu yarışmaların sonucunda bir Fintech şirketi kurmak ve küresel pazarda ülkemizin yerini almasını sağlamaktır.

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz? 

Finans teknolojileri konusunda karşılaştığımız, ilk defa deneyimlediğimiz sorunlar bize kendimizi özel hissettirdi. Takımımızla daha önce katıldığımız yarışmalarla birlikle kendimize olan güvenimiz katlanarak arttı. 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Takımımız herhangi bir destek veya mentörlük almamıştır.

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Fintech alanında Türkiye'deki kaynak eksikliğinden dolayı projenin know-how'ı konusunda zorluk çektik. Bunun için yurt dışı girişimlerinin nasıl başardığını araştırdık.

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

  • Dinçer Lojistik Hackathon
  • Mıknatıs İstanbul
  • Fatih Ideathon
  • Gençlik ve Spor Bakanlığı Genç Hackathon
  • GDG Flutter Hackathon

7.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Projemiz için gerekli olan üretim maliyeti yüksek. Öncelikle, kendi cebimizden maliyeti karşılamaya çalıştık ancak bu imkansızdı. Çünkü maliyetimiz, öngördüğümüz bütçenin çok üzerinde çıktı. Bu nedenle, projemize destek olabilecek sponsorlar arayışındayız. Sponsorluk desteği sayesinde projemizin hayata geçmesini sağlayabileceğiz ve hedeflerimize ulaşabileceğiz. Sponsorlar, hem projemiz hem de kendileri için kazançlı bir işbirliği yapmış olacaklar. Bu nedenle, sponsorluk desteği aracılığıyla projemize destek veren herkes için büyük bir teşekkür borçluyuz.

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Vizyoner Genç takipçilerine, hayallerinin peşinden gitmeleri ve asla pes etmemeleri gerektiği konusunda tavsiyede bulunabilirim. Hedeflerine ulaşmak için ellerinden gelen her şeyi yapmaları ve kendilerine inanmaları gerektiğini söyleyebilirim. Yaptıkları işlerde tutkulu ve özverili olmaları, sürekli olarak öğrenmeye açık olmaları ve yeniliklere karşı meraklı kalmaları önemlidir. Başarılı olmak için çaba göstermek ve disiplinli çalışmak da gereklidir. Ancak aynı zamanda, başarısızlıklardan ders çıkarmayı ve kendilerini geliştirmeyi öğrenmeleri de önemlidir. Bu tavsiyelerle, Vizyoner Genç takipçilerinin hayallerine ulaşmalarına yardımcı olacağına inanıyorum.