Duyuru Skyward Space Sponsor Arıyor!

Skyward Space Sponsor Arıyor!

1)      Takımınızı tanıtır mısınız?

Takımımız 27.08.2019 tarihinde Mehmet Salih GÜNEŞ tarafından Kayseri’ de kuruldu. Takımımızın amacı Havacılık ve Uzay Bilimleri sevgisini Türkiye’deki gençlere aşılamak, ülkemizin havacılık ve uzay bilimleri konusundaki yarışına katkıda bulunmaktır. Önümüzdeki süreçte ilkokul ve ortaokul çağlarındaki gençler ile Havacılık ve Uzay Bilimleri hakkında yaşlarına uygun eğlenceli ve öğretici aktiviteler yapmayı planlıyoruz. Bu bağlamda kurduğumuz www.skywardspace.com web sitesi, Youtube ve Instagram sosyal medya hesapları ile de öğrencilere ulaşmayı hedefliyoruz.Takımımız toplam 27 kişiden oluşmaktadır. Bu 27 kişi üniversitelerdeki disiplinler arası çalışmanın önemini vurgulamak için farklı bölümlerde eğitim gören arkadaşlardan oluşmaktadır. Takımlarımız Roket ve İHA alanlarında faaliyet göstermektedir.

2)      Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Vizyonumuz; Havacılık ve Uzay alanında günümüzün teknolojik koşullarını göz önünde bulundurarak üniversitelerin farklı bölümlerinde okuyan genç, azimli ve dinamik arkadaşlar ile beraber çalışarak gençliğin hareketine katkıda bulunmak, ülkemizi Havacılık ve Uzay alanında çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmaktır.

Misyonumuz; Havacılık ve Uzay Bilimleri alanında; yenilikçi ve teknolojik çözümlemeleri ile ülkemizin teknolojik düzeyini yükseltecek, uluslararası rekabet gücünün “ Azimli gençlik, istikrarlı ve güçlü gelecek ” inancına sahip gençlerle beraber artırılmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

3)      Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Biz çağ açan, çağ aşan, çağrıları çağını kuran atalarımızın mirasını alıp semalara çıkarmak istiyoruz.Tarihi ancak kabına sığmayan insanların yapabileceğini biliyoruz. Biz Türk gençleri olarak köklerimizi hiçbir zaman unutmadan göklere ulaşmayı istiyoruz. Krizlerin hem imtihan olduğunu hem de imkan sunduğunu bilerek motivasyonumuzu sürekli diri tutuyoruz. Tarihin tekrardan bizim kanatlarımızda yükselmesini sağlayabilmek bizim bu yolda en büyük motivasyon kaynağımızdır.

4)      Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Projemizde kurucu başkanımız Mehmet Salih GÜNEŞ ve Erciyes Üniversitesinde Araştırma Görevlisi Özgür AKSU’nun büyük yardımları dokunmuştur.

5)      Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Ülkemizde havacılık ve uzay ile ilgili en büyük eksik konu hakkındaki kaynak eksikliği ve birçok havacılık teriminin Türkçe karşılığının olmaması bizi zaman zaman zorlamaktadır. Bu zorlukları aşmak için araştırmalarımızı derinleştirmemiz ve birkaç farklı dilde araştırma yapmamız gerekiyor. Bir diğer zorlandığımız nokta maddiyattır. Malzeme eksikliğimizi giderme noktasında problem yaşıyoruz. Bunu arkadaşlarımız ile beraber elimizden geldiği kadar burslarımızdan karşılamaya çalışıyoruz ama çoğu zaman bu da yetersiz kalıyor. Bu noktada sponsorlarımız ile bu zorluğun da üstesinden geleceğimize olan inancımız tamdır.

6)      Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Skyward Space kuruluş amacı sebebi ile bir yarışma takımı değildir. Ülkemizde düzenlenen Teknofest Havacılık ve Uzay Festivaline katılma amacımız ekibimizin konu hakkında tecrübe edinmesini sağlamaktır. Teknofest sonrası ülkemizin uzay hareketine büyük katkılar sağlayacağımıza olan inancımız bizi diri tutmakta ve daha azimli ve istekli çalışmamıza sebep olmaktadır.

7)      Başka projeleriniz de var mı?

Şuan kısa vadeli proje olarak iki adet Roket ve bir adet İHA üzerinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bunun yanı sıra ülkemizde Uzay ve Uzay Sanayinin geliştirilmesi ile ilgili yürüttüğümüz projeler de var.

8)      Neden sponsor arıyorsunuz?

Sponsorlar projelerin kalbini oluşturur. Projenin sağlıklı bir şekilde ilerlemesinde sponsorların maddi ve manevi etkisi çok büyüktür. Çünkü bizler istediğiniz kadar mükemmel mühendislik çalışmaları yapalım o çalışmalarımızın somutlaştırma imkanı bulamaşsak bu çalışmaların ne bizlere ne de ülkenize hiçbir katkısı olmayacaktır. Sponsorluk bu yüzden çok önemli size hata yapma olanağı sunuyorlar hata yapmaktan korkmamanız gerektiğini aşılıyorlar ve bu vesile ile bizler hata yapmaktan korkmuyor ve mükemmel çalışmalar ortaya koyabiliyoruz.

9)      Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Vizyoner Genç takipçilerine onlardan birileri olarak, abileri, ablaları, kardeşleri olarak diyoruz ki; biz Azimli gençlik, istikrarlı ve güçlü gelecek mottosu ile yola çıktık ve bu iki yıllık süreçte birçok zorluk ile karşılaştık, azmimiz ile bu zorlukların çoğunu aştık ve aşmaya da devam edeceğiz. Sizden ricamız gençlerin azimli ve istekli olmasına katkıda bulunun, onları teşvik edin hayallerine ortak olun, yapamazsın, olmaz bu, çok saçma gibi cümleler yerine onların hayallerini arttıracak ve harekete geçmesini sağlayacak cümleler kurun ve umutsuzluğa sürüklemeyin ki hep birlikte başaralım.

 Takımın İletişim Bilgileri

www.skywardspace.com

info@skywardspace.com

Sosyal Medya Hesapları:

Instagram: skywardspace

Twitter: spaceSkyward