Duyuru Spikegen Bilim Dergisi Sponsor Arıyor!

Spikegen Bilim Dergisi Sponsor Arıyor!

1)      Takımınızı tanıtır mısınız?

30 ve üstü ekip arkadaşımız bulunmaktadır, ekibimizi büyütmeye devam ediyoruz. Bilim ve bilimin az veya hiç konuşulmadığı daha yeni konuşulmaya başlandığı bu dönemde insanlık tarihinin başından beri insanoğlunun içinde bulunan merak duygusundan hareketle okuduğumuz bölüm olan Temel Bilimlerin alt dal ve kollarını merak edip, araştırıp diğer insanlara aktarmak ve bilimi ulaşabilir hale getirmek için bir araya geldik.

2)      Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Amacımız bilimi herkes tarafından ulaşabilir hale getirmek, okuduğumuz Temel Bilimleri insanlara tanıtmak, sevdirmek ve insanlarda farkındalık oluşturmak. Bu doğrultuda kendimize Atatürk ve İlkelerini kılavuz edinip onun emanetine sahip çıkan ve bu emaneti gelecek nesillere aktarmak isteyen gençler olarak vizyonumuzu geliştiriyoruz.

3)      Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Bilimi yayıyor olmak, bizi takip eden insanların destek mesajları ve insanların yaptığımız işten faydalanıyor olması bizi motive etti.

4)      Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Yapım sürecinde destekçimiz yoktu fakat dergimiz çıktıktan sonra “İş Kulübü“ medya sponsorumuz olarak destek sağladılar.

5)      Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Öğrenci olduğumuz ve hiçbir kuruma bağlı olmadığımız için maddi ve ekipman sıkıntısı çok çektik ve hala çekmeye devam ediyoruz. İlk zamanlar etkinliklerimizi yayma konusunda zorlandık. Güzel işler yaptıkça insanlar tarafından fark edileceğimize inandık ve şimdi yavaş yavaş büyüyoruz, medya sponsoru bulduğumuzda daha da büyüyeceğimizi düşünüyoruz. Hepimiz Temel Bilimler öğrencisi olduğumuz için web sitesi kurmada ve dergi tasarımı yapmada sorunlar yaşadık. Bu sorunun üstesinden YouTube üzerinden videolar izleyerek geldik. Okuduğumuz bölümlerin bunlarla alakası olmasada insan istedikten ve öğrenmeye açık olduktan sonra her şeyin üstesinden gelebilir. Biz bunun inancındayız.

6)      Başka projeleriniz de var mı?

Dergi ile çıktığımız bu yolda YouTube üzerinden seminer ve farklı içeriklerle devam ediyoruz. Yapmak istediğimiz çok fazla projemiz ve planımız var. Bunları gerçekleştirmek için sabırsızlanıyoruz. 1 Nisan 2021 tarihinde web sitemize blog yazıları yazmaya başlıyoruz.

7)      Neden sponsor arıyorsunuz?

Finansal Sponsor:

Dergimizin tasarımı için kullandığımız uygulmaya ekstra para ödememiz gerekiyor ve dergi basımı için sponsor ihtiyacımız var. YouTube üzerinden yaptığımız etkinliklerde daha kaliteli yayın yapabilmemiz için ekipman ihtiyacımız bulunmaktadır. Ayrıca ileride yapacağımız projelerde de desteğe ihtiyacımız bulunmaktadır.

Medya Sponsorluğu:

Yaptığımız etkinliklerin ve çıkarmış olduğumuz derginin daha fazla kişi tarafından duyulup, erişimimizi arttırmak için medya sponsoru arıyoruz.

8)      Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

İnternette gördükleri her bilgiye sorgusuz inanmamaları gerekiyor. Gördükleri bilginin/haberin doğruluğunu sorgulamalılar. Merak etmeyi ve düşünmeyi  bırakmamak gerektiği ve öğrendikleri bilgileri herkesle paylaşmalarını öneriyoruz, çünkü bilgi paylaştıkça anlam kazanır.

İletişim Bilgileri

Yönetim Kadromuz:

Kurucu Başkan: Öznur Satılmış - oznursatilmis3@gmail.com

Başkan Yardımcısı: Mehmet Burak Taşkaya - mehmetburaktaskaya@gmail.com

Başkan Yardımcısı: Burak Özkan – burakozkanedu@gmail.com

 

Spikegen Sosyal Medya Hesapları:

Twitter: https://twitter.com/spikegen_tr

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/spikegen/

İnstagram: https://www.instagram.com/spikegen/

Web Sitesi: https://www.instagram.com/spikegen/