SUPERNOVA ROKET TAKIMI SPONSOR ARIYOR!

SUPERNOVA ROKET TAKIMI SPONSOR ARIYOR!

SUPERNOVA Roket Takımı Kimdir?

SUPERNOVA ROCKET TEAM araştırmayı seven, havacılık meraklısı, inovatif düşünme yapısını ön plana taşıyan, genç ve dinamik takım üyelerine sahiptir. Asıl amaçları yarışmadan ziyade hayalleri ve emelleri doğrultusunda insanlığa faydalı olmaktır. Yeni ve genç bir üniversite olan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesini en iyi şekilde temsil etmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

SUPERNOVA Roket Takımı, Teknofest2020’de Alçak ve Orta irtifa kategorilerinde kendini deneyerek gayet zorlu raporlama süreçlerini başarıyla geçmiş, orta irtifa kategorisinde ilk deneyimleri olmasına rağmen final turuna kalmış ve montajını tamamlamış fakat ufak bir aksaklıktan dolayı atış yapamamıştır. Orta İrtifa Kategorisinde katıldığı ilk senede finale kalıp, montajını tamamlayan sayılı takımlardan biridir.

SUPERNOVA Roket Takımı Nasıl Kuruldu?

Türkiye’nin ilk uzay oluşumu: Bandırma Roket Kulübü…

1957 yılında bir grup lise öğrencisi tarafından kurulmuş ve adını altın harflerle tarihe yazmayı başarmıştır. Tüm bunların okulun olduğu ilçede gerçekleşmesi takım üyelerini büyük ölçüde etkilemiştir. Bandırma Roket Kulubü’nün kurucusu Artuğ Sayıner’i konferans vermek için okullarına davet eden takım üyeleri, 63 sene önceki o ruhu içlerinde hissettiklerini ve tekrar canlandırmak için yola çıktıklarını söylemektedirler.

SUPERNOVA Roket Takımı Neden Sponsor Arıyor?

Tasarımlarını ve simüle ettikleri alt sistemlerini daha çok deneme yaparak daha iyi prototiplemeleri ve projelerindeki eksik olduğunu düşündükleri kısımları verimli ve inovatif bir noktaya getirmek istemektedirler. Sponsorluk yoluyla sağlanan bütçe, Teknofest 2021’de hedefledikleri dereceye ulaşmalarını kolaylaştıracaktır.

 

TEKNOFEST 2020’de SUPERNOVA ROCKET TEAM

SUPERNOVA Roket Takımı, henüz ilk senesinde alçak (1500 metre) ve Orta (3000) metre kategorilerinde yarışmaya katılmıştır. Alçak irtifa takımı final öncesi elemelerinde pandemi şartları ve maddi koşullardan ötürü yarışmaya veda etmiştir. Orta irtifa takımı bu dönemde öncelikle pandemi koşullarını birinci sıraya koyarak çalışmalarını yürütmüştür. Çalışmaları TEKNOFEST YouTube kanalında roket kategorisinde ilk olarak paylaşılmıştır. Aşağıdaki linki tıklayarak takımımıza göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=IQ3ezYWSP1s&t=29s

Takım yakın çevrede konaklama imkanlarını değerlendirmiştir. Uzaktan çalışmada bir hayli başarılı yol aldıktan sonra üretim süreci için buluşmuştur. Bu dönemi önceden planlamış ve çok hızlı yol almışlardır. Bu sayede rapor aşamalarını ve testlerini başarı ile geçmişlerdir.TEKNOFEST 2020’de finale kalan takım, Aksaray ilinde atış yapma şansı kazanmıştır. Tüm montajı tamamlamış, fakat birkaç küçük sebepten ötürü atış yapamamışlardır.

Takım, TEKNOFEST 2021’e emin adımlarla ilerlemektedir. Geçmiş tecrübeleri ile tasarımlarının aksaklıklarını giderme yolunda büyük adımlar atmaya başlamıştır.

#milliteknolojihamlesi yolunda ilerlemek isteyen genç fikirlere, siz değerli firmalar ve iş insanlarının desteğini yanlarında istemektedirler.

 

 

İletişim Bilgileri:

Takım Kaptanı: Doğukan Topallar

GSM: 0534 624 3203

Takım Finans Koordinatörü: Mustafa Talha Güllü

GSM: 0535 053 1502

SUPERNOVA ROCKET TEAM:

Instagram: @supernovarocketteam

Linkedn: Supernova Rocket Team

E-Mail: supernovarocketteam@gmail.com