TAÜ ALF-İKA Team Sponsor Arıyor!

TAÜ ALF-İKA Team Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Türk-Alman Üniversitesi öğrencileri olarak "Daha fazla neler yapabiliriz?" sorusunu esas alarak her birimiz kendimizi mesleki alanlarımızda ve ortak çalışmalarda geliştirebilmek adına bir takım kurma kararı aldık. İnsansız Kara Aracı üzerine projeler geliştiren takımımız yazılım, elektronik ve mekanik departmanlarında 2’şer üye olmak üzere toplamda 6 üyeden oluşmaktadır..

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Vizyonumuz, nitelikli ve öğrenmeye açık takım arkadaşlarımız sayesinde yürütülen projeler ve çalışmalarla Türkiye’nin yüksek teknoloji alanındaki gelişimine katkı sağlamaktır.
Misyonumuz, Türkiye'nin teknolojik alanlarında, farklı disiplinlerden öğrenciler ile bir araya gelerek en yüksek verimlilikte yerli ve milli projeler geliştirmek, Türkiye'nin gelişimine teknolojik anlamda katkıda bulunmaktır.

 

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Çalışmalarımız sırasında bizi en çok motive eden şey amacımızdır. Ülkemizin gelişimine katkı sağlayacak olma düşüncesi ve yeni bir proje üretiyor olmak bizi motive eden ana unsurdur. Bunun yanı sıra hocalarımızdan, arkadaşlarımızdan ve ailelerimizden aldığımız destek ve inanç en zor durumlarda dahi motive olmamızı sağlamıştır.

 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Projelerimizde üniversite hocalarımızdan olan Ferit Tiryaki, Ali Ömer Baykar ve Ali Korucu hocalarımız çalışmalarımızı yakından takip etmiş olup               bizlere bu süreçte her daim destek vermişlerdir.

 

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

2023 yılında yarışmanın erkene çekilmesinden dolayı araç üretimi için kısıtlı bir süremiz vardı. Bu kısa sürede projemize destekçi bulmakta ve araç üretimi sürecinde zorluklar yaşadık. Bunlara rağmen motivasyonumuzu hiç kaybetmedik. Çalışma saatlerimizi arttırarak ve doğru iş paylaşımı yaparak bunların üstesinden geldik.

 

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız? 

2023 TEKNOFEST - Tarımsal İnsansız Kara Aracı Yarışması

 

7.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Ülkemizin teknoloji alanındaki gelişimine katkı sağlamak ve ülkemize yararlı bireyler olmak amacıyla projeler geliştirmekte ve yarışmalara katılım sağlamaktayız. Aktif olarak Tarımsal İnsansız Kara Aracı üzerine çalışmakta ve aracımızın üretim aşamasındayız. Bu aşamada karşılaştığımız zorluklarla mücadele etmek için gerekli bilgi, tecrübe ve motivasyona sahip olan takımımız maddi zorluklarla mücadele etmek için sponsorlarımızın desteğine ihtiyaç duymaktadır.

 

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Vizyoner Genç platformunda kariyer hayatına dair bir çok şey bulunmaktadır. Özellikle staj serüvenleri, sektörlerden haberler ve yeni fikirler bizleri daha donanımlı hale getirmeye yardımcı oluyor. Bunları aktif takip ederek kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca staj ve iş ilanlarını da inceleyerek başvurularda bulunabilirsiniz.

  

Takımınızın Sosyal Medya Platformları

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/taualf-ika
Instagram: https://www.instagram.com/taualf.ika/