Duyuru TAY-TULPAR Takımı Sponsor Arıyor!

TAY-TULPAR Takımı Sponsor Arıyor!

TAY-TULPAR DRONE PROJESİ

 

MİSYON

Genç mühendis adayları olarak, “Tüketen değil, ÜRETEN BİR TÜRKİYE için; arayan değil, ARANAN MÜHENDİS” olma uğrunda edinilen tecrübe, bilgi ve teknolojiyi toplum yararına sunmak.

 

HEDEF

Yeni adıyla TAY-TULPAR takımının başlıca amaçları Drone’ a dair elektronik, yazılım ve mekanik özellikleri öğrenmek, mühendislik becerilerinin gelişimini sağlamak, sosyalleşme ve iletişim becerilerini geliştirmektir. Projenin iç ve dış sistemlerini özgün fikirleri ve özgün sistemleriyle üretmeyi ilke edinmektedirler. Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST2020 ’de ilk senelerinde 8. olan takım, bu sene TEKNOFEST2021’ e katılacaktır. Bu bağlamda yapacakları projeler için teknik destekleri üniversite de bulunan öğretim üyeleri ve kurdukları network ağı ile sağlamayı amaçlamaktadırlar.

 

BAŞARILAR

Ekip Teknofest’ te ilk yılı olan 2019-2020 döneminde Döner Kanat Kategorisinde 110 takım arasından Detaylı Tasarım Raporu’ nda 5., finale kalan 61 takım arasından ise 8. olmuştur.

 

 

ALÇİN DRONE TAKIMI ÜYELERİ VE İLETİŞİM

ABDÜLSAMET TÜTÜNCÜ:

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa elektrik elektronik mühendisliği 3. sınıftır. Takım kaptanlığı yürütmekle birlikte takımın elektronik aksam yönetimi, yer kontrol istasyonu, görüntü işleme ve ROS/Gazebo ile otonom yazılım birimlerinden sorumludur.

TEL: +90 (544) 265 1761

MAİL: ttncusamet@gmail.com

 

ÖMER YASİR ALTUNTAŞ:

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa makine mühendisliği 3. sınıftır. Aracın tüm mekanik aksamından, solidworks çizimlerinden, ansys analizlerinin yapılmasından ve tüm mekanik parçaların üretiminden sorumludur.

TEL: +90 (533) 168 6407

MAİL: altuntasomeryasir@gmail.com

 

SEDAT YILMAZ:

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa elektrik elektronik mühendisliği 3. Sınıftır. Takımın elektronik aksam yönetimi, yer kontrol istasyonu, görüntü işleme ve ROS/Gazebo ile otonom yazılım birimlerinden sorumludur.

TEL: +90 (507) 597 5535

MAİL: sedaty85@gmail.com

 

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA 11 TAY-TULPAR DRONE TAKIMI

ESRA CAY:

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa endüstri mühendisliği 3. Sınıftır. Takımın sponsorluk ilişkilerinden ve idari işlerinden sorumludur.

TEL: +90 (542) 248 5182

MAİL: esracay.ec@gmail.com

 

GÜLİZAR BASMAZ:

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa endüstri mühendisliği 2. Sınıftır. Takımın sponsorluk ilişkileri, idari işleri ve tanıtımından sorumludur.

TEL: +90 (536) 988 4682

MAİL: gulizar.basmaz@gmail.com