Duyuru TBH Takımı Sponsor Arıyor

TBH Takımı Sponsor Arıyor

Bizimle instagram hesabımız üzerinden iletişime geçen Gazi Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği bölümü öğrencilerinden oluşan TBH Takımı kaptanı Hakan Ünsal projeleri için sponsor aradıklarını, projelerinin ileriye yönelik yenilikçi ve çevreci çözümler sunduğunu bizimle paylaştı.


TBH Takım Kaptanı - Hakan Ünsal : 

"Tezimiz hub motorlu elektrikli araç olacak , araç elektronik diferansiyel ve elektro mekanik direksiyon sistemine sahip olacaktır.Aracımız yüzde yüz elektrikle çalışan bir araçtır . Hub motor dediğimiz sistem jant içerisine bir elektirik motoru koyarak tekerlere güç vermekte ve aracı hareket ettirmektedir. Aracımızın motoru enerjisini 5 adet 12V  bataryalarından almaktadır . Ve yaklaşık olarak 100-150 km arası bir menzile sahiptir. Araçta ayrıca hub motor sistemimizden dolayı kinetik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren enerji dönüşüm sistemi mevcuttur.

Hub motorun içerisinde kod olarak yazdığımız elektronik diferansiyel aracın viraj dönüşlerinde yoldan çıkmamasını ve güvenli bir sürüş gerçekleştirmesini sağlamaktadır. Tamamen çevre dostu olan aracımız Türkiye’nin yerli üretim stratejisine uygun olarak elektrikli araç teknolojisinin gelişmesine katkı sunacağı inancındayız ve bu yolda projemizi gerçekleştirmekteyiz. Projemiz yüzde 70 oranında tamamlanmıştır ve geri kalan için sponsor arayışımız vardır destekleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum."

Hakan Ünsal

İletişim: 05316969072 - nermaux97@gmail.com