Gündem TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları Başvuruları Devam Ediyor!

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları Başvuruları Devam Ediyor!

İlki 20-23 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleşen TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin en önemli ayağını oluşturan teknoloji yarışmalarının 2019 başvuruları devam ediyor.

Geçtiğimiz sene havacılıktan otomotive, yapay zekadan simülasyon sistemlerine, su altı araçlarından otonom araçlara uzanan geniş bir spektrumda düzenlenen teknoloji yarışmaları ile bu alanlarda çalışan yüzlerce gencin projesi desteklendi.

Aynı hedef doğrultusunda, somut çalışmaların ortaya çıkarılması amacıyla, TEKNOFEST 2019 kapsamında düzenlenen teknoloji yarışmalarında bu yıl da takımlardan yarışacakları kategorinin şartnamesinde belirtilen görevi yerine getirmek üzere istenen teknolojik donanımı (İHA, roket, insansız su altı aracı, vb.) tasarlayıp üretmeleri beklenmektedir. İlkokul, ortaokul, lise, üniversite ve üzeri seviyelerdeki başvuruların kabul edildiği yarışmalarda son başvuru tarihleri yaklaştı.

Teknoloji yarışmalarına başvurular Ekim 2018 itibarıyla başlamıştı. Yarışma kategorilerinde belirtilen görevlerin gerektirdiği teknik bilgi ve becerilere sahip olan takımlar, hazırlamış oldukları raporlar üzerinden, alanında uzman danışma kurulları tarafından değerlendirilecek ve yarışmalarda yer almaya hak kazanacaklar. 

Başvuruları olumlu sonuçlanan ve duyurulacak listede yer alan ekiplere, TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Danışma Kurulu tarafından hazırlık süresi boyunca yarışacakları kategorilerde teknik danışmanlık desteği sağlanacak.

Yarışmalar ve süreçle ilgili daha detaylı bilgi için: https://www.teknofestistanbul.org/tr/2019-teknoloji-yarismalari/