Teknoloji Üreten Bir Türkiye

Teknoloji Üreten Bir Türkiye

Türkiye Teknoloji Takımı, kısaca T3, 2016 yılında bir grup genç girişimciler ve genç profesyoneller tarafından Türkiye’nin Tam Bağımsız Milli Teknoloji hedefine destek olmak amacıyla kuruldu.

 

Türkiye Teknoloji Takımı, daha iyi bir dünya adına Türkiye’nin savunduğu tezleri daha gür seslendirebilmek, ekonomisini güçlendirmek ve her alanda bağımsız olabilmek için milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmek doğrultusunda çalışmalar yapıyor.

 

Vakfın ana faaliyet alanı potansiyel sahibi ortaokul, lise ve üniversite gençlerine yönelik teknik eğitimler ve atölye çalışmaları gerçekleştirmek. Bir diğer faaliyet alanı ise, teknoloji girişimlerine kuluçka ve hızlandırma merkezlerinde teknik ve danışmanlık destekleri sunmak ve bu gibi girişimlere, girişim yatırım fonları yoluyla sermaye destekleri sağlanmasına yönelik faaliyetler oluşturmak.

 

Toplumlar için bağımlılık yaratan teknoloji ithalatı; ekonomiden savunmaya, eğitimden toplumsal gelişmişlik düzeyine birçok alanda ülkeleri etkileyen bir faktördür. Bu yüzden, milli teknoloji hamlesi ile egemen ve bağımsız olmak, ülkemiz için temel bir koşul olarak ortaya çıkıyor.

 

Türk gençlerine teknolojik açıdan destek olan Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, çeşitli üniversiteler, TÜBİTAK, BORSA İSTANBUL (BIST) ve Üsküdar Belediyesi ile iş birliği içerisinde çalışmalar gerçekleştiriyor.

 

 

Teknoloji Üreten Bir Türkiye

 

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın amacı teknoloji üreten bir Türkiye için yetenekli gençlerin ve her yaş grubundan insanların teknolojik ve bilimsel çalışmalarına katkıda bulunmak. Teknoloji alanında girişimcilik kültürünün gelişmesini sağlamak amacıyla çalışmalar yapan Türkiye Teknoloji Takımı, Üsküdar’da T3 Girişim Merkezi’nin açılmasına destek oldu. Ayrıca gençlere “Milli Teknoloji Bursu” ile de destek oluyor.

 

Türkiye Teknoloji Takımı, faaliyetlerine ek olarak çeşitli festival ve buluşmalar düzenleyerek insanları hem bilgilendirmeye hem de bir araya getirmeye çalışıyor. Türkiye Teknoloji Takımı’nın düzenlediği, 20-23 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen TEKNOFEST oldukça ilgi gördü. Liseli ve üniversiteli gençlere yönelik Milli Teknoloji Buluşmaları ile de dikkat çekmeye devam ediyor.

 

Türkiye Teknoloji Takımı hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için burayı ziyaret edebilirsiniz.