Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Yurt Dışı Türkler Staj Programı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Yurt Dışı Türkler Staj Programı

 

Türkiye’nin önde gelen savunma sanayii kuruluşlarından olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin düzenlediği İnsan Kaynakları Fuarına katılım gerçekleştirdi. Gelecek dönemde de, dünyanın çeşitli ülkelerinde yapılması hedeflenen insan kaynakları fuarına ilgi oldukça yoğundu. 2500’ün üzerinde başvuru yapılan organizasyona, yalnızca Almanya’dan değil, Hollanda, Belçika gibi diğer Avrupa ülkelerinden de katılım ve ilgi oldukça fazlaydı. Yalnız lisans ve lisansüstü öğrencilerin değil, yeni mezun gençlerin de yer aldığı etkinlikte, Almanya’nın farklı yerlerinde yapılan sunumlarda kalabalık kitlelere hitap edildi. Etkinliklere katılan gençler, Türk savunma sanayiinin geleceğine yönelik güvenimizi tazeledi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., Avrupa’daki başarılı öğrencileri Türkiye’ye kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda yurt dışında okuyan veya orada yaşayan Türk gençlerinden havacılık, uçak, elektrik- elektronik, bilgisayar ve makina bölümleri ağırlıklı olmak üzere; mühendislik öğrencilerini, Eylül ve Ekim aylarında, Türkiye’de staj programına dahil etmeyi hedeflemekteyiz. Seçilen adayların, belirlenen takvime göre davet edilerek staj yapmaları sağlanacaktır. 1 ve 2 aylık olarak planlanan programda, genç mühendis adayları, ilgili oldukları mühendislik bölümlerine göre görevlendirileceklerdir. Stajyerler bu program kapsamında, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin yüksek mühendislik ortamını görme imkanına sahip olarak, projeleri tanıma fırsatı elde edecek ve hem Türk savunma sanayiine hem de kendi eğitimlerine katkı sağlamış olacaklardır.

Düzenlenecek staj programı çerçevesinde, gençlerimizin Türkiye’de çalışma arzularını ve milli motivasyonları arttırmak hedeflenmektedir. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., hazırladığı adaptasyon programı ile yurtdışından gelen stajyerlerin Türkiye’yi tanımalarına katkı sağlayacaktır. Bu adaptasyon programı içerisine, staj dışı etkinlikler ve kültürel geziler de dahil edilmektedir. Öğrencilerin uçak biletleri, konaklama ihtiyaçları, transferleri Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. tarafından karşılanacak olup kendilerine de bu süre zarfı için bir ücret ödenecektir.

Türk savunma sanayii yetenekli, disiplin sahibi, iddialı ve güçlü değer yargıları olan gençlere umut vaat etmektedir. Bu sebeple, devamlılığını amaçladığımız staj programımız ile başlayarak Avrupa’dan gelen genç mühendislerimizi Türkiye’deki başarılı projelere dahil etmek Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin amaç ve hedefleri arasında yer almaktadır.

Serdar Demir

 

Serdar Demir Kimdir?

1977 yılında Trabzon’da doğdu. 2000 yılında Muğla Üniversitesi İşletme Bölümünü tamamladıktan sonra, 2002 yılında ABD New York şehrinde İşletme Yüksek Lisansını tamamladı. ABD’de 8 yıl ticaret ve lojistik firmalarında; satış sorumlusu ve iş geliştirme yöneticisi olarak çalıştı. 2009 yılında Türk Hava Yolları Kargo bünyesinde 2 yıl Anlaşmalar Müdürü ve ardından 6 yıl Dünya Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Eylül 2017 itibariyle Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Şirketinde genç ve dinamik bir ekiple birlikte, İşe Alım Müdürü olarak görev yapmaktadır. Serdar Demir evli ve iki çocuk babasıdır.