Gündem TÜRK SAVUNMA SANAYİİ’NDE KARİYERİN ANAHTARI VİZYONER GENÇ

TÜRK SAVUNMA SANAYİİ’NDE KARİYERİN ANAHTARI VİZYONER GENÇ

Proje sayısı, yetkinlik ve insan kaynağı açısından günden güne gelişmeye devam eden Türk savunma sanayiinin gelecek projeksiyonuna hizmet etmek üzere, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde çalışmalarını gerçekleştiren Türk Eğitim ve Teknoloji A.Ş. tarafından yürütülen Vizyoner Genç kariyer ve kişisel gelişim portalı, kısa sürede büyük bir başarıya imza attı.

 Bir Savunma Sanayii Akademi projesi olan vizyonergenc.com profesyonel hayat yolculuklarında gençlerin yanlarında olmak ve kariyer alanında onlara katkıda bulunmak amacıyla; 2018 yılında Türk Savunma Sanayii Zirvesi’nde yapılan tanıtımla faaliyetlerine başladı. ASELSAN A.Ş., HAVELSAN A.Ş., ROKETSAN A.Ş., STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş., TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş., Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., TÜBİTAK SAGE ve TÜBİTAK Uzay gibi kuruluşlara nitelikli insan kaynağı temini misyonunun yanı sıra, gençlere ilham verme görevini de üstlenen Vizyoner Genç sayesinde, staj ile iş ilanlarına ilave olarak hem sektörde yaşanan güncel gelişmelerin hem de kariyer hayatıyla ilgili faydalı bilgilerin geniş kitlelere ulaştırılması sağlandı. Bu amaçla yayımlanan yazılar; yapay zekanın tıp alanındaki etkilerinden mikro öğrenmeye, DDoS saldırılarından dijital okur yazarlığa, ağ merkezli muharebe konseptinden yönlendirilmiş enerji silahlarına kadar geniş bir konu yelpazesi oluşturdu.

VİZYONER GENÇ’İN BÜYÜK BAŞARISI

Vizyoner Genç internet sayfası üzerinden, 1 Mart 2019 tarihinde yayımlanan staj ilanlarıyla, 7 farklı kuruluş için toplamda 34.395 staj başvurusu alındı. Ayrıca, siteye kayıt olarak profil oluşturan kişi sayısı da 23 bini geçti.

Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir tarafından, büyük çoğunluğu 18- 34 yaş aralığındaki kullanıcıların, yaklaşık 2 milyondan fazla erişim sağladığı bir platform haline gelen Vizyoner Genç, böylelikle savunma sanayii sektörüne gençlerin ilgisini artıracak önemli bir başarıya imza attı.

Türk Eğitim ve Teknoloji A.Ş “Türk Savunma Sanayii’nin sürdürülebilir rekabet üstünlüğü ancak yüksek eğitimli ve yüksek yetenekli insan kaynağı arzına bağlıdır.” vizyonu ile T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı önderliğinde, ülkemize eğitim ve teknoloji alanlarında hizmet etmeye devam edecektir.