Türkkuşu Roket Takımı Sponsor Arıyor!

Türkkuşu Roket Takımı Sponsor Arıyor!

BİZ KİMİZ?

Türkkuşu Roket Takımı, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde öğrenciler  tarafından 04.10.2019 tarihinde kurulmuştur.Takımımızda makine mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği ve mekatronikmühendisliği bölümlerinden kendini havacılık sektöründe geliştirmek isteyen son derece azimli ve ilgili öğrenciler bir arada ekip halinde çalışmaktadır.Takımımız kurulduğu ilk senede pandemide dahil olmak üzere bir çok zorlu şartın üstesinden gelerek Teknofest 2020’de atış gerçekleştirmiştir.Önümüzdeki yıl da alçak ve orta irtifa kategorilerinde yarışacak olan takımımızın asıl amacı, roket alanındaki teknolojik gelişmeleri takip etmek, bu gelişmelere uygun inovasyonlar yapmak ve teknolojik araştırma/uygulama yarışmalarının roket alanlarında etkinlikler göstererek üniversitemizin adını bu alanlarda duyurmak ve öğrencilerin yeteneklerini bu alanlarda geliştirmektir.

VİZYONUMUZ

Teknolojik gelişmeleri takip eden, yenilikleri öğrenip uygulayan, gelişmelere katkı sağlayan bireyler yetiştirerek, Yerli ve Milli roket sistemlerinde öncü takımlar arasında olmak.

MİSYONUMUZ

Türkkuşu Roket Takımı, füze ve roket alanında yetişip başarıya ulaşarak milli savunma sanayisine ve uzay bilimine katkı sağlamayı kendine amaç edinmiş bir öğrenci topluluğudur.

HEDEFLER

Teknolojik gelişmeleri takip eden bireyler yetiştirmeyi vizyon edinmiş Türkkuşu Roket Takımı olarak,2021 Teknofest Yarışmasında da aynı başarıyı devam ettirerek 1500 metre ve 3000 metre irtifalı roket kategorisinde, tasarlayıp üreteceğimiz roketler ile adımızı başarılı takımlar arasına yazdırmayı hedefliyoruz.

Havacılık sektörüne olan ilgiyi arttırmak, bu ve buna benzer projelerin ülkemiz için önemli adımlarını devam ettirmek için bizden sonra gelen nesillere örnek olmayı da amaçlıyoruz.

Her yıl daha başarılı sonuçlar elde eden bir takım haline gelmek ve uluslararası platformlarda ülkemizi ve üniversitemizi başarıyla temsil etmek de hedeflerimiz arasında.

DEĞERLERİMİZ

Başarı: Takımımızın bütün çalışmaları ve araştırmaları, yeni bilgiler edinip, bu bilgileri başarıya giden yolda kullanmak içindir. Amaçlarımızdan birisi ülkemiz için başarılı/bilgili bireyler olmak ve teknolojik alanlarda başarıyla sonuçlanan yollarda ilerlemektir.

Üretkenlik: Her düşünceye saygı duyup değer veren ve ilgilenilen, her sistem için daha iyi sonuçlar elde etmeyi düşünen, yeniliklerden korkmayıp üretken davranarak, daha başarılı hedeflere ilerleyen bir ekip olmak istiyoruz.

Süreklilik: Takımımızın tüm çalışmaları, bütün ekip arkadaşlarımız tarafından çalışmaya ve geliştirilmeye açıktır. Biz bir çalışmayı hiçbir zaman bitirmeyip, her zaman onu daha da ileriye götürmeye çalışan bir takım olmayı hedefliyoruz.

 

TÜRKKUŞU ROKET TAKIMI NEDEN SPONSOR ARIYOR?

Uzun zamandır üzerinde çalışmış olduğumuz tasarım, analiz ve hesaplarını eksiksiz bir şekilde tamamladığımız roketlerimizi daha önce üretip test etmek, ancak en önemlisi tasarladığımız roketleri üretebilmek için sponsor arıyoruz. Maddi sıkıntıları giderip daha etkin tasarımlar ve daha güçlü alt sistemler yapmak da sponsor arayışımızın sebeplerinden.

 

SPONSORLUK HEDEF KİTLESİ VE AVANTAJLARI

Savunma sanayi ve teknoloji sektörlerinden yüz binlerce kişi ile etkileşim imkanı.

Takımımızın katıldığı röportaj, fuar, yarışma gibi alanlarda firmanızın reklamını yapma fırsatı.   

Sponsorluk Yönetmeliği kapsamında ayni ya da nakdi olarak yapılan harcamalar, kurumlar vergisi mükelleflerince harcamanın yapıldığı yılda indirim olarak dikkate alınabilecektir.

Tüm sponsorluk destekleriniz için hazırız. Ülkemizin sanayi ve teknoloji gelişmelerine katkıda bulunmak isteyen ve bizlere yardım eden herkesin logosunu formalarımızda, roketimizde ve flamalarımızda göstermekten gurur duyarız.

Saygılarımız ve geleceğe dair umutlarımızla...

 

İletişim

Takım E-posta Adresi :

turkkusurokettakimi@gmail.com

Takım Kaptanı E-posta Adresi :

Mehmet GÜRBÜZ

mehmetgrbz0@gmail.com