Ülgen Takımı Sponsor Arıyor!

Ülgen Takımı Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

     Takımımız 7 kişiden oluşmaktadır. Tüm takım üyeleri Bursa Teknik Üniversitesi öğrencileri olup takımımızda üç tane 3. sınıf mekatronik mühendisliği öğrencisi, iki tane 1. sınıf elektrik-elektronik mühendisliği öğrencisi, bir tane 2. sınıf makine mühendisliği öğrencisi ve 1 tane de orman endüstri mühendisliği öğrencisi bulunmaktadır. Takımımız insanlık yararına teknolojiler yarışması afet yönetimi kategorisinde teknofest yarışmalarına katılım göstermektedir. Bu sene geliştirilen projemiz çığ felaketi ilgilidir. Yaşam sinyal cihazı ile insansız hava aracı birbirine entegre edilerek insan gücü azaltmak ve afetzedelerin bulunma süresini kısaltmayı hedeflenmektedir.

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

     -MİSYONUMUZ: İnsanlık yararına proje fikirleri ortaya çıkarmak ve bu projeleri hayata geçirmek.

     -VİZYONUMUZ: Yaptığımız, ortaya çıkardığımız projelerin insanlık yararına dünyada kullanılması için insan hayatını etkileyen her türlü konuda etki etmek.

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

     Çalışmalarımıza bu yönde başlama nedenimiz geçtiğimiz yıl meydana gelen Van çığ felaketiydi. 7 kişiyi kurtarmak için 35 kişi daha ikinci çığ sebebiyle hayatını kaybetti.  Biz de bu soruna karşı hem hayati tehlike riskini azaltmak hem de afetzedelerin aranma sürelerini kısaltacak bir proje yapmayı hedefledik. İnsan hayatına etki etmek düşüncesi en büyük motivasyon kaynağımız oldu.

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

     Projemizi yaparken takımımızın da içinde bulunduğu Bilim Fikir ve Sanat Topluluğu öğrencileri bizlere mentorluk yaptılar. Takım danışman hocamız şu anlık bulunmamakta fakat Bursa Teknik Üniversitesi sayın hocalarımız her daim, her konuda sorunlarda bizlere yardımcı olmaktadır.

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

     İlk defa katılacağımız bir yarışma olduğu için şuana kadar zorlandığımız bir nokta olmadı.

6.     Neden sponsor arıyorsunuz?

     Yaşam sinyal cihazını yapmak, İHA’yı yapmak ve entegre için malzeme desteğine ihtiyacımız var. Ayrıca yaptımız projeyi ortaya koyup artık kullanılan bir cihaz olması için sponsor desteğine ihtiyacımız bulunmaktadır.

7.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

      Bu fırsatı bize sundukları için öncelikle Vizyoner Genç‘ e teşekkür ederiz. Vizyoner Genç biz gençlere çeşitli imkanları sağlamakla birlikte gençlerin kariyerini geliştirmesi yönünde uygun ortamı sağlamaktadır. Bu imkanlardan faydalanmalarını Vizyoner Genç takipçilerine kesinlikle tavsiye ederiz.