UZAYTEK Roket Takımı Sponsor Arıyor!

UZAYTEK Roket Takımı Sponsor Arıyor!

    1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Uzaytek Havacılık ve Uzay, İstanbul Teknik Üniversitesi ve ülkemizin değerli üniversitelerinde eğitim görmekte olan farklı mühendislik dallarında eğitim gören, öğrenci ve gönüllülerden oluşmaktadır. Kuruluş amacı ülkemizin savunma sanayisine katkıda bulunarak geleceğin havacılık ve savunma teknolojilerinde ülkemizin dünyaya yol gösterici konumda bulunmasını sağlamaktır. Ekip, aktif olarak İTÜ Makina Fakültesi Prof. Dr. Cevat Erdem İMRAK danışmanlığında 33 üyeden oluşmaktadır. Uzaytek Roket Teknolojileri alt takımı, Teknofest 2022 Orta İrtifa Roket yarışmasına Hermes V roketi ile katılan ekibimiz Ön Tasarım Raporu (ÖTR) aşamasında 148 takım arasından 9. olarak İstanbul Teknik Üniversitesinden katılan tüm takımları geçmiş ve iyi bir derece elde etmiştir.

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Havacılık, uzay ve savunma endüstrisinde çalışmak isteyen, bu alanlara ilgi duyan tüm üniversite öğrencilerini bir araya getirerek tamamen öğrenci destekli ve eğitim öncelikli bir topluluk oluşturmak.

 

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Misyon ve Vizyonumuzun , İTÜ gibi bir okulda okuyor oluşumuzun ve ileri zamanlarda burada kazandıklarımızla ülkemize faydalı olacağımızı bildiğimiz için şimdiden ; sürekli , yılmadan ve azimli bir biçimde yola çıkmış bulunmaktayız.

 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Saygıdeğer mentörümüz Prof. Dr. Cevat Erdem İMRAK her konuda bize yardımcı olup, her kulvarda desteğini fazlasıyla hissettirmiştir.

  

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

İlk yola çıktığımızda çok yeni ve işin başında olan bir takım olarak zorlu süreçlerden geçerek köklü takımlara karşı güzel bir başarı elde ettik.Yaşadığımız zorluklardan da bahsedersek eğer gerek maddi gerek manevi olarak fazla yıprandık. Elimizde maddi yetersizlik,malzeme sıkıntıları ve hatta malzeme işleme kısmında bile fazlasıyla sorunla karşılaştık. Bu süreç bizi ne kadar yorsa da motivasyonumuzu körüklemekten geri kalmadık.

 

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

2022 TEKNOFEST - Orta irtifa roket kategorisi

  

7.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Geçen sene yaşadıklarımız , bize başarılı bir takım için motivasyon yanında maddi desteğinin önemli bir rol aldığını göstermiş oldu. Misyon ve Vizyon sahibi gençler olarak bu yıl ROKET ve İHA yarışmalarına katılmayı ve başarı ile dönmeyi amaçlıyoruz. Hedeflerin büyümesiyle ihtiyaçlar da artmış oldu. Bu hedeflerin gerçekleşmesi için de desteğe ihtiyacımız var.

  

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

İTÜ’lü mühendisler  olarak  bizim diyebileceğimiz "asla vazgeçmeyin." Kader gayrete aşıktır düsturu ile durmadan yorulmadan devam edin. Sonunda bazı şeylerin olduğunu fark edeceksiniz. 

 

 

Takımınızın Sosyal Medya Platformları

https://www.instagram.com/uzaytekroket/ 

https://www.linkedin.com/company/uzaytek-havac%C4%B1l%C4%B1k-ve-uzay/mycompany/

https://uzaytekroket.com/