Ventus İHA Takımı Sponsor Arıyor!

Ventus İHA Takımı Sponsor Arıyor!

 1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Biz Karabük Üniversitesi Unika Sativus Uzay ve Havacılık Kulübü’ne bağlı Ventus İHA takımıyız. Farklı mühendislik dallarına mensup 8 kişilik ekibimizi bir arayan getiren en temel unsur çalışma azmimiz ve kararlılığımızdır.

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Misyonumuz, Türkiye’de aktif olarak kullanılmayan DELTA kanat tipine sahip yerli İHA geliştirmektir. Vizyonumuz ise geliştirdiğimiz delta kanat tipine sahip insansız hava aracı ile milli teknoloji hamlesine katkı sağlamak ayrıca kulüp içinde verilen eğitimler sayesinde de takımın sürdürülebilirliği hedeflenmektedir.

 

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Ülkemizde hızla ilerleyen İHA alanındaki çalışmaları görmek ve takip etmek bizleri çalışmaya teşvik ediyor. Bu teşvikin ortaya çıkardığı enerjiyle birlikte daha orijinal ve üretken fikirler ortaya koyabiliyoruz. Elde ettiğimiz başarılı deneme uçuşları sayesinde motivasyonumuz maksimum seviyeye ulaşmaktadır.

 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Takım içerisinde bulunan tecrübeli üyelerimiz en büyük destekçilerimizdir. Takımımız harici olarak herhangi bir destek almamıştır.

 

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Takım olarak karşılaştığımız en büyük zorluklardan biri maddi sıkıntılardan kaynaklı ekipman eksikliğidir. Bu sorunun üstesinden gelmek için sponsor arayışlarımız devam ediyor.

 

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

2021 yılında kurulmuş olan yeni bir takımdır. Bu yıl düzenlenecek olan TEKNOFEST yarışmasına ilk defa katılarak finalist olmayı hedefliyoruz ve bunun için çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz.

 

7.     Başka projeleriniz de var mı?

Projemizde kullandığımız EPP (genleştirilmiş polipropilen) materyalini geliştirdiğimiz CNC kesme makinesi ile şekillendirip uçağımıza entegre ediyoruz. Geliştirdiğimiz bu makine bize zamandan ve üretim maliyetlerinden tasarruf etmemizi sağlıyor.

 

8.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Tasarladığımız çalışmaları zamanında veya daha önce üretip test etmek için sponsor arıyoruz. Maddi sıkıntıları aşıp daha etkin tasarımlar ve alt sistemler yapmak için desteğinize ihtiyacımız var.

 

9.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

“Sabır acıdır, meyvesi tatlıdır” sözünü referans alarak takipçilerinize en büyük tavsiyemiz hayal kursunlar ve asla pes etmesinler.

  

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Instagram: @ventusiha

Mail Adresi: ventusiha@gmail.com

VENTUS İHA TAKIM KAPTANI

tayasahmet@gmail.com