Vizyoner Genç TEKNOFEST 2020'de!

Vizyoner Genç TEKNOFEST 2020'de!

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerinin destekleriyle Gaziantep’te düzenleniyor. Pandemi nedeniyle bu yıl ziyaretçi girişleri yapılamayan festivalde, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı standında ve fuar alanında gençlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

TEKNOFEST bu yıl da Teknoloji yarışmaları ile “Teknoloji üreten bir Türkiye” için #milliteknolojihamlesi ile ülkemizin üreten gücünü zirveye çıkarma vizyonuyla yoluna devam ediyor. Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST kapsamında 21 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarında 20.197 takımdaki 100 bin gencimiz kıyasıya mücadele ediyor.


Vizyoner Genç ailesi olarak kurulduğumuz günden beri savunma sanayii ekosisteminde yer almak isteyen, proje üreten ve fikirlerini katma değeri yüksek ürünlere dönüştürmek isteyen gençlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. TEKNOFEST 2020 kapsamında yarışmalara katılan gençlerimizle projelerini görüşüyor, savunma sanayiinde staj ve kariyer fırsatları hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz.

TEKNOFEST 2020’ye katılım gösteren firmalarımızla staj süreçleri ve iş fırsatlarının gençlerimiz için önemini konuşarak Vizyoner Genç platformumuz hakkında bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Yenilenen kurumsal panel alanı; sade, kullanıcı dostu arayüz ve fonksiyonel tasarımımızla savunma sanayii firmalarına hizmet vermeye devam ediyoruz. 61.000’i geçen aktif üye sayımızla firmalarımızın nitelikli insan kaynağı temini noktasında en güçlü platform olma yolunda ilerliyoruz.