Blog Vizyoner Gençler, Staj Deneyimlerini Anlattı: Ahmet Can Karaoğlan / ASELSAN

Vizyoner Gençler, Staj Deneyimlerini Anlattı: Ahmet Can Karaoğlan / ASELSAN

Savunma sanayii alanında faaliyette bulunan firmaların ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağını temin etme gayesi taşıyan Vizyoner Genç, profesyonel hayat yolculuklarında gençlerin yanlarında olmak ve kariyer alanında onlara katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerini yürütmektedir. Nitelikli insan kaynağı temini misyonunun yanı sıra, gençlere ilham verme görevini de üstlenen Vizyoner Genç, staj ve iş ilanlarına ilave olarak hem sektörde yaşanan güncel gelişmelerin hem de kariyer hayatıyla ilgili faydalı bilgilerin geniş kitlelere ulaştırılmasını sağlamaktadır. Ahmet Can Karaoğlan, Vizyoner Genç aracılığıyla, Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de profesyonel hayat yolculuğunda ilk adımını atarak stajını başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Ahmet Can, staj süresince yaşadığı deneyimlerini Vizyoner Gençler için aktardı:

“Zorunlu olan üniversite yaz stajımı yapmak için Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. staj başvuru işlemleri için şirketin sitesini ziyaret ettim ve Vizyoner Genç aracılığıyla başvurumu yapmam gerektiğini öğrendim. Daha sonra derhal Vizyoner Genç’e üyelik işlemlerini tamamladım. Başvuruları takip ettikten sonra, Mart ayında Vizyoner Genç üzerinden başvurumu gerçekleştirdim. Başvuru esnasında her adımı eksiksiz bir şekilde doldurdum ve başvurumu tamamladım. Başvurum kabul edildikten sonra tekrar Vizyoner Genç üzerinden 2. kayıt işlemlerini gerçekleştirdim. 

Staj deneyimime gelecek olursam, Türkiye’nin savunma sanayii alanında öncülerinden biri olan bu şirkette staj yapmak benim için büyük bir onur ve gururdu. Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin staj için düzenlediği 3 günlük eğitimde, herkesin eşit olarak bölümlere dağıtılma sürecinde bulundum. Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. 5 Sektör Başkanlığından oluşmaktadır. Stajımı gerçekleştirdiğim sektör başkanlığı ise UGES (Ulaşım, Güvenlik, Enerji ve Otomasyon Sistemleri Sektör Başkanlığı)’ti. Burada Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin özel sektör alanındaki projelerini yakından inceleme fırsatım oldu. Stajda bulunduğum sürece iş hayatında iş ilişkilerinin nasıl yürüdüğünü, insan ilişkilerini, insanları yönetme, sorunları belirleme, problem çözme ve proje yönetimi konularında deneyim elde ettiğimi düşünüyorum. Genel olarak süreçler hakkında bilgi sahibi olmanın kendi adıma çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Kariyer hayatıma başlamadan önce yapmam gereken aşamaları görmüş olmak ve bu aşamada kendime daha fazla neler katabileceğimi incelemiş olmak benim için güzel bir şanstı ve ben bu şansı iyi değerlendirdiğime inanıyorum.

Her şey için tüm Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. çalışanlarına ve Vizyoner Genç’e sonsuz saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum.”