Duyuru Yıldız Rover Takımı Sponsor Arıyor!

Yıldız Rover Takımı Sponsor Arıyor!

1) Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Bizler Yıldız Teknik Üniversitesinin farklı fakülte ve bölümlerinden aynı amaç doğrultusunda, ülkemizde Uzay ve Tarım Teknolojileri hakkında merak uyandırmak ve mühendisleri bu alana yönlendirmek azmiyle bir araya gelmiş 32 kişilik bir aileyiz. Birçok organizasyon ekiplerine sahiplik yapan Space And Art Kitchen (SPARK) kulübünün altında bulunan bir topluluğuz. Takımımız organizasyon, elektronik, bilim, yazılım ve mekanik olmak üzere 5 alt ekipten oluşmaktadır. Yıldız Rover, kurulduğu günden bu yana rover hakkında araştırma ve üretim faaliyetlerini disiplinlerarası bir çalışma ortamında yürüterek Türkiye'de düzenlenen TEKNOFEST'e ek olarak, Polonya'da düzenlenecek olan European Rover Challenge'a ve Amerika'da düzenlenecek olan University Rover Challenge'a hazırlanmaktadır.

2) Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Misyonumuz aracımızı en iyi şekilde tasarlayarak katılacağımız yarışmalarda kendimizi yetkin kişilere ispatlamak ve okulumuza başarı ile dönmektir. Vizyonumuz ise üniversitemizi ve ülkemizi uluslararası platformlarda temsil etmek, ülkemizdeki bizim gibi gençleri otonom teknolojiler alanındaki çalışmalara teşvik etmek ve önümüzdeki dönemlerde ekibimizi genişleterek farklı projelerde yer almaktır.

3) Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Pandeminin getirdiği zorluklara rağmen online platformlar üzerinden de birbirimizi destekleyerek tüm ekip üyeleri olarak aramızdaki samimiyet, hedeflerimizin bizi heyecanlandırması ve kendimize olan inancımız en büyük motive kaynağımızdır.

4) Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Ekibimiz, alanında uzman teknoloji firmalarında görev alan mühendislere ve okulumuzda görev alan prestij sahibi öğretim görevlilerine danışarak süreci ilerletmektedir. Danışman hocamız olan Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü Arş. Gör. Dr. Özlem Emanet çalışmalarımız sürecinde mentor hocamız olarak bize destek olmaktadır.

 

5) Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

COVID-19 sebebiyle işleri aksayan firmalar yoğunlukta olduğundan sponsor bulmak konusunda veya teknik konularda sıkıntı yaşadığımız günler olabiliyor. Bu sorunları daha sıkı çalışarak ve inancımızı hiç kaybetmeden uzman kişilerden destek alarak aşıyoruz.

6) Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

2019 Teknofest’e Afet Yönetimi kategorisinde katıldık ve Mansiyon ödülü aldık.

7) Başka projeleriniz de var mı ?

Projemizi yalnızca mars toprakları için değil, aynı zamanda yaşam alanımız olan dünya yüzeyinde tarım için toprak analizi ve gereksinimlerini tespit edebilecek yetenekte de tasarladık. Roverımızın bu yetenekleri doğrultusunda TEKNOFEST 2021’e Tarımsal İnsansız Kara Aracı kategorisine katılmak için hazırlanıyoruz.

8) Neden sponsor arıyorsunuz?

Tasarımını tamamladığımız rover aracımızın imalat aşamasında ihtiyacımız olan malzemeleri karşılamak ve gerekli analizleri yapmak, aynı zamanda takım üyelerimizin ve aracımızın yarışma alanına ulaşımı konusunda masraflarımızı karşılamak için bütçe ve ürün desteğine ihtiyaç duyuyor ve bu sebeple sponsor arıyoruz.

9) Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Ülkemizde ve dünyada uzay alanındaki çalışmaları geliştirme adına yapılan yatırımlar günden güne artmaktadır. Gelecekte ülkemizde ve dünyada büyük önem taşıyacak olan bu alana yönelik çalışmaları takip etmeleri ve özellikle yazılım ve yapay zeka konusunda kendilerini geliştirmelerini tavsiye ediyoruz.

10) Takımınızın iletişim bilgilerini bizimle paylaşır mısınız?

info@yildizrover.space ve sponsorship@yildizrover.space adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Instagram: https://www.instagram.com/yildizroverteam/

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/yildiz-rover-team

Twitter: https://twitter.com/yildizroverteam