Duyuru Zeugma Elektrikli Araç Takımı Sponsor Arıyor!

Zeugma Elektrikli Araç Takımı Sponsor Arıyor!

1.      Takımınızı tanıtır mısınız?

Zeugma Ekibi, 2019 yılında bir grup mühendislik fakültesi öğrencileri öncülüğünde kurulmuştur. Gaziantep Üniversitesi yerleşkesinde bulunan Müzeyyen Erkul Bilim ve Sanat Merkezinde çalışmalarına faaliyet göstermektedir. Ekibimiz 12 makine, 13 elektrik elektronik, 3 inşaat, 1 metalürji ve malzeme, 1 gıda, 1 uçak ve uzay, 2 endüstri mühendisliği ve 2 otomotiv teknolojileri bölümünden oluşan 35 genç ve heyecanlı mühendis adayı öğrenci ile çalışmalarını sürdürmektedir.

2.      Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Milli Teknoloji Hamlesi ile yaptığımız çalışmaları, daha iyi noktalara getirerek aydınlık yarınlar için miras bırakmayı hedefliyoruz.

3.      Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Üniversitemiz bünyesinde bu zamana kadar bir tane elektrikli araç vardı ve başka kimse yapamaz dendi. Bizler bu algıyı yıkmak ve ZEUGMA aracını üretmek ve gelecekteki çalışmalar için alt yapı oluşturarak devamlılığı olan bir ekip kurmak için heyecanımızı kaybetmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve bu algıyı yıkabileceğimiz düşüncesi ile motive oluyoruz.

4.      Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız ?

Tasarım analiz kısmında üniversitemiz otomotiv teknolojileri bölümünde görev yapan Erdal Öztürk hocamızdan destek aldık.

5.      Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Sponsorluk konusunda zorluklar yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Ekip ruhuyla başladığımız bu yolculukta durmadan çalışarak tüm zorlukların üstesinden geleceğimize inanıyoruz.

6.      Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Teknofest 2021 Çevre ve Enerji Teknolojileri kategorisinde yarıştık.

7.      Başka projeleriniz de var mı?

Geleceğin insansız araçları, Zeugma Robotaksi (2023). Sadece karada değil , hava da dahil olmak üzere her alandaki Zeugma elektromobil ve otonom araçlar için çalışmalar.

8.      Neden sponsor arıyorsunuz?

Öğrenci olduğumuz için aracın maaliyeti bizim karşılayabileceğimiz tutarın çok üstünde olduğu için destek arayışındayız.

9.      Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Bizim gibi genç arkadaşlarımıza verebileceğimiz tavsiye; zorluklara aldırmadan, birlik ve beraberlik içinde aydınlık yarınlar için çok çalışmalılar.

İletişim Bilgileri

Instagram: zeugma_gaun 

Twitter: guzeugma 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/zeugma-elektromobi%CC%87l-takimi