Duyuru ZeyrekAlp İHA Takımı Sponsor Arıyor!

ZeyrekAlp İHA Takımı Sponsor Arıyor!

1.      Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Takımımız İskenderun Teknik Üniversitesi İnsansız Hava Araçları Teknolojisi ve Operatörlüğü öğrencileri tarafından 2020 yılında kurulmuştur. Ekibimiz toplam 1 Savaşan İHA, 3 Sabit Kategorisi ve 1 Roket Kategorisi olmak üzere toplam 5 grup 34 üyeden oluşmaktadır. Bizi bir araya getiren şey havacılık merakı ve hayallerimiz. Üyelerimizin tamamı İHA bölümünde okuyor. Bizim de ortak noktamız kendi İHA’larımızı geliştirmek ve ticari bir oluşum içerisine girmek. TEKNOFEST dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası yarışmalarda başarı hedefliyoruz.

2.      Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Vizyonumuz kendi tasarladığımız özgün İHA/SİHA’larımızı  üretip çalışmalar yapmak.

Misyonumuz takım üyeleriyle uyum içinde çalışıp hayallerimizi gerçekleştirmek.

3.      Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

En büyük motivasyonumuz günlerce atölyede ter döktükten sonra yaptığımız uçağın uçması oldu. Kısacası azim ve kararlılığın getirdiği zaferin tadı.

4.      Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

TEKNOFEST tarafından maddi destek aldık. Mentorluğumuzu danışman hocamız yaptı.

5.      Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Karşılaştığımız en büyük zorluk malzeme tedariki oluyor. İskenderun/Hatay’da malzemeleri bulamamız gibi sebeplerden çok büyük sorunlar yaşıyoruz. Malzemelerin fiyatları yüksek ve karşılayacak bütçeye sahip olmayışımız. Birkaç küçük çaplı sponsor destekleri sayesinde sorunları aştık ama bu sadece kısa vadeli olarak çözüm. 

6.      Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

TEKNOFEST 2021 yarışmasına katıldık. Hedefimiz 2022  TEKNOFEST ve uluslararası yarışmalar.

7.      Başka projeleriniz de var mı?

Var fakat İlk hedefimiz İHA/SİHA projeleri. Destek buldukça proje sayısı ve çeşidi artacak.

8.      Neden sponsor arıyorsunuz?

Belirttiğimiz gibi öğrenci bütçesi ile malzemeleri karşılayamıyoruz. Alanımızın Havacılık olması fiyatları daha da yükseltiyor. Bu konuda sponsor desteği talep ediyoruz. Kabına sığmayan bir takım olarak kişi sayısı ve elde ettiğimiz tecrübe/deneyim ile en iyisi olmak için maddi ihtiyaçlarımızın karşılanmasını umuyoruz.

9.      Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

En büyük tavsiyemiz hiçbir zaman bir şeyler denemekten korkmasınlar. Biz defalarca hata yaptık ve uçaklarımızın uçmadığı oldu. Ama bu başarısızlıklardan ders çıkarıp her gün daha da iyiye gittik ve uçurduk. Bizim nacizane tavsiyemiz. Dene , Yanıl , Ders Çıkar , BAŞAR!

Eğer çalışmalarımızı yakından takip etmek isterseniz tek sosyal medya hesabımız:

Instagram: @imyoiha

İletişim için: imyoiha@gmail.com