SKY Global Türk Staj Programı

TÜRK HAVACILIK UZAY SANAYİİ

 • -
 • 25.04.2023 - 26.05.2023 | 04.06.2023

  Gözümüz Yükseklerde


  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) iş birliğiyle, yurt dışında yaşayan gençlerimizin mühendislik ve teknoloji alanında tecrübe kazanmaları hedeflemektedir. TUSAŞ, Türkiye’de hava aracı platformlarının tasarımı, geliştirilmesi, üretimi, tamamlanması, yenilenmesi ve satış sonrası hizmetleri alanlarındaki teknoloji merkezidir. TUSAŞ’ı yakından tanımak ve mühendislik deneyimini yaşamak için SKY Global Türk Staj Programı başvurularınızı bekliyor.


  YTB, yurt dışındaki gençlerimizin anavatan ile ilişkilerinin geliştirilmesi, eğitim süreçlerine ve mesleki gelişimlerine destek olunması ve ülkemiz ile diğer ülkeler arasında eğitim alanında iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla Türk gençlerinin TUSAŞ’ta staj yapmasını desteklemektedir. Eğer siz de TUSAŞ’ta staj yapmak ve düzenlenen etkinliklere yerinde dâhil olmak istiyorsanız, Staj Programına başvuruda bulunabilirsiniz.


  KATILIMCILARA SAĞLANACAK İMKÂNLAR NELERDİR?

   

  ·   Başvurular kapsamında yapılacak değerlendirme sonucunda programa katılmaya hak kazanan katılımcıların staj süresince Ankara’da konaklama imkânı sağlanacaktır.

  ·    Konaklama yeri ile staj yapılacak tesis arasında ulaşım imkânı sağlanacaktır.  

  ·    Katılımcılara gidiş ve dönüş olmak üzere toplam 150 Avro’ya kadar uçak bileti desteği sağlanacaktır. 

  ·   Günlük ücret ve kahvaltı, öğle ve akşam yemeği imkânı sunulacaktır.

  ·   Program sırasında YTB tarafından sosyal ve kültürel programlar düzenlenecektir.

   

   

  BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?


  1.     Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı/çifte vatandaş/Mavi Kart sahibi olmak veya Mavi Kart sahibi olmaya hakkı olmak,

  2.     Üniversitelerin mühendislik fakültelerinde lisans, yüksek lisans veya doktora programlarında öğrenim görüyor olmak/yeni mezun olmuş olmak,

  3.     Yurt dışında ikamet ediyor olmak,

  4.    18-35 yaş arasında olmak (27.04.2005 tarihinden önce ve 27.04.1988 tarihinden sonra doğmuş olmak).


  PROGRAM NE ZAMAN GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR?


  Staj tarihleri bu yıl 17 Temmuz 2023 – 17 Ağustos 2023 tarihleri arasında birinci grup, 21 Ağustos 2023 – 21 Eylül 2023 tarihleri arasında ikinci grup olarak düzenlenmiştir. Adayların, 2 farklı dönemden oluşan staj tarihlerinden birini başvuru ekranından seçmeleri gerekmektedir.


  NASIL BAŞVURABİLİRİM?


  Başvurular 26 Mayıs 2023’e kadar https://obys.ytb.gov.tr/  adresi üzerinden gerçekleştirilebilecektir.

  Ayrıntılı bilgi için skyglobal@tai.com.tr adresine e-posta yoluyla müracaatta bulunulabilmektedir.

  Havacılık ve uzay teknolojileri alanında ülkemizin öncü kuruluşu olan TUSAŞ’ı daha yakından tanımak için https://www.tusas.com/ adresine erişebilir ve SKY Global Türk Programı ile ilgili bilgi için https://kariyer.tusas.com/sky adresini inceleyebilirsiniz.