PROMEC MEKANİK ARGE MÜHENDİSLİK YAZILIM DANIŞMANLIK MED. İNŞ. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

  • Savunma Sanayi
  • Özel Şirket
  • 2014
  • ANKARA
  • 11 - 50

Firma Hakkında

   Firmamız, savunma sanayi sektörü başta olmak üzere tasarım, mühendislik, doğrulama ve üretim faaliyetleri gerçekleştirmek üzere 2014 yılında ODTÜ Teknokent'te kurulmuştur. 2016 yılında talaşlı imalata başlanmış ve 2017 yılında İvedik OSB adresine taşınmıştır. Yapısal Analiz ekibinin kurulması, Aselsan onaylı alt yüklenici olunması ve ekibimizin hızla büyüyerek 50 kişilik bir aile olması 2018 yılı içinde gerçekleştirmiş olduğumuz başarılarımızdandır. 2019 yılında ise Elektronik Tasarım Ekibi kurulmuş ve aynı yıl içinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge Merkezi unvanı alınmıştır. 2020 yılında ise Kaplama Hattı kurularak çalışmalara devam edilmektedir.

    

      Firmamız Aselsan ve FNSS tarafından kalite onaylı bir firma olarak tescillenmiştir. Firmamız alt yüklenici olarak ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, TSE, Tarım Bakanlığı gibi birçok yerli firmanın Ar-Ge projelerinde tasarım ve prototip üretimlerini gerçekleştirerek başarıyla tamamlanmıştır ve bu projelerde çalışmaya devam etmektedir. Aynı zamanda firmamız Milli Savunma Bakanlığı’nın onaylı tedarikçisi olmaya hak kazanmıştır.


     Tasarım faaliyetleri Makine/Mekatronik/Elektronik/Yazılım mühendisliklerini kapsamaktadır. Mekanik tasarım, yapısal-ısı-akışkan analizleri ile doğrulama, teknik dokümantasyon ve hareketli sistem tasarımları makine mühendisliği alanında tecrübeli olduğumuz alanlardır. Bununla birlikte mekanik sistemlerin sistem dinamiğinin blok şemalarla oluşturulması, elektronik ortamda kapalı devre kontrolü, gerekli kartların tasarımı ve üretimi, bilgisayar ortamında kullanıcı ara yüzlerinin tasarımı, elektronik ve yazılım mühendisliği alanları firmamızın tecrübeli olduğu alanlardır. Aynı zamanda tasarım faaliyetleri içinde elektromekanik sistem tasarımları, özel amaçlı test düzenekleri, titreşim, ivmelenme, stewart, HALT, Kolimatör vb. test fikstürleri tasarımı, araç üstü platform tasarımları, elektronik kutu tasarımları da yer almaktadır.

      Proje temelli tasarım ve üretim faaliyetlerimizin yanı sıra ağırlığı askeri alanda kullanılan ekseni ayarlanabilir üç ayaklı sehpa (tripod), askeri standartlara uygun kapalı devre hız ve pozisyon kontrollü silecek, lazer işaretleme cihazları, titreşim test platformları gibi seri olarak üretilen yerli/yabancı piyasaya sürülen ürünlerimiz bulunmaktadır. Firma olarak savunma sanayisinin gelişiminde, yerli ve milli projelerde rol alarak ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmak başlıca hedeflerimiz arasındadır.