Nehir Biyoteknoloji Ltd.

  • Biyo-Nano Teknoloji
  • Özel Şirket
  • 2011
  • Ankara

Firma Hakkında

Nehir Biyoteknoloji, 2011 yılında Teknogirişim Sermayesi Desteği Tohum Yatırımı ve STC şirketinin melek yatırımı ile tarım, hayvancılık ve medikal alanda minyatirüze aygıtların yerlileştirilmesi amacıyla yüzde yüz yerli sermaye ile kuruldu.

Kuruluşundan itibaren ülkemizde girişimcilik ve özel sektör arge yatırımlarının önem kazandığı elverişli ortam içerisinde mikroakışkan ve fotobiyomodulasyon teknolojilerinde yenilikçi ürünler geliştirmeye odaklanarak Ar-Ge faaliyetlerini başlatan NehirBT, böylece sektöre giriş yaptı.

NehirBT, hızlı değişen ve çetin rekabetin yaşandığı biyo/nano teknoloji sektöründe, alanında öncü aygıtlar ve cihaz sistemleri üreterek milli biyoteknoloji sektörümüzün diğer sanayi alanları ile birlikteklerle gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Şirketimiz biyo-nano-teknoloji alanında, yenilikçi minyatürize aygıtlar, biyosensörler, mikroakışkan çipler, hayvancılığa yönelik fotobiyomodulasyon terapi cihazları geliştirmektedir.

Tamamıyla NehirBT tarafından tasarlanıp geliştirilen mikroakışkan çipler üniversitelerimizde akademisyenlerimizin araştırma projelerine destek olmuştur. Mikroakışkan çiplerimiz ayrıca 10'dan fazla ülkeye ihraç edilip, yurtdışında arge çalışmalarında da kendini göstermektedir

NehirBT ayrıca ülkemizde savunma, ilaç, medikal ve hayvancılık sektörlerinde minyatirüze aygıtların kullanımına yönelik ar-ge ve üretim çalışmaları ile öncü olmaktadır.

NehirBT, alanında uzman mühendislik ve üretim kadrosu ve sahip olduğu yüksek motivasyon sayesinde, biyo/nano teknoloji alanında ülkemizin kalkınmasına, son teknolojiye sahip temiz oda ve laboratuvar altyapısıyla katkıda bulunmaya devam edecektir.