Adberilgen Roket Takımı Sponsor Arıyor!

Adberilgen Roket Takımı Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Takımımız 3 elektrik elektronik mühendisliği, 1 endüstri mühendisliği ve 3 makine mühendisliği olmak üzere 7 öğrenciden oluşmaktadır. TEKNOFEST 2023 Roket Yarışması kapsamında kurulan takımımız dönem içerisindeki çalışmaları ile yakınlaşıp tam bir ruh halini almıştır. Takımımıza oluşan bu aidiyet duygusu ile birlikte çalışmaya devam eden takımımız TEKNOFEST 2024 heyecanı ile yanıp tutuşmaktadır!

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Vizyonumuz takım halinde tecrübe ettiğimiz konularda şirketleşmek ve havacılık alanında ülkemizin milli teknolojı hamlesinin paydaş firmaları arasına girmektir.

Takım halinde havacılığa ilgi duyan kişilerin bildiklerini birbirlerine aktarması ve yeni bilgilere beraberce ulaşması için kurulmuştur.

  

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Roket yarışmasına hazırlanırken öğrenmiş olduklarımız bile başlı başına bizi motive eden kaynaklardı ama bizi asıl heyecanlandıran atış alanında kazanacak olduğumuz deneyim, alacağımıza inandığımız ödül ve Milli Teknoloji Hamlesine yapmış olduğumuz katkılardır. Bunun yanı sıra geçen seneki roket yarışması kapsamında yaşadığımız alan deneyimini tekrar yaşama arzusu da bizi çalışmak için yeterince motive edip heyecanlandırmaktadır.

 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Projemiz doğrultusunda Ondokuz Mayıs Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Dr. Öğretim Üyesi İdris Sancaktar’dan ve bu alanda deneyimli olan aynı zamanda da okulumuz mezunları Byte-Spark Yazılım Robotik ve Havacılık şirketinden Denizcan Aykurt ve Hazal Kara’dan mentorluk desteği almaktayız.

  

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Projemiz sürecinde çalışma yapılacak atölye tahsisinde ve üretim yapılacak alan hakkında oldukça zorlandık. Bunun yanı sıra ülkemizde yaşanan deprem felaketinden sonra ekibimiz ile online olarak bir araya gelip çalışmalarımıza ve yarışma süreci raporlamalarına devam etmek bizi oldukça zorladı. Bu zorluklara rağmen takımımız üyeleri birbirine destek olarak çalışmayı sürdürdük.

 

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

TEKNOFEST 2023 Roket Yarışması’na katılım sağladık. Bu sene itibariyle de TEKNOFEST 2024 Roket Yarışması’na başvurumuz bulunmaktadır.

     

7.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Bu alanda profesyonel iş çıkarmak isteyen takımımız için malzeme tedariği gerekmektedir. Projemizi özelleştirip profesyonelleştirdikçe maliyette de artışlar gözlemlenmektedir. Okulumuzdan gelen desteğin yarışma kapsamındaki hayallerimize yetmemesi durumundan dolayı sponsor aramaktayız.

 

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Hayal edip üretmekten asla vazgeçmeyin. Yeterli inanç, hayal ve başarı ile hiç olmayacak şeyler mümkün kılınabilir. Vizyoner Genç’i takip etmeye devam edin!

  

Takımınızın Sosyal Medya Platformları 

İnstagram: @adberilgenrockettr