Blog Bükrek Takımı Sponsor Arıyor!

Bükrek Takımı Sponsor Arıyor!

1) Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Bükrek takımı dört makine mühendisliği, beş elektrik elektronik mühendisliği öğrencisi ve bir danışman hocadan oluşmaktadır. Takımımız Gazi Üniversitesi Makine Topluluğu bünyesinde faaliyet göstermektedir. Amacımız kariyer hedefimiz olans Savunma Sanayii ve havacılık sektörü için deneyim kazanıp kendimizi hazırlamaktır.

2) Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Bükrek takımı olarak uluslararası yarışmalarda ülkemizi layıkıyla temsil etmek ve çalışmalarımızla ülkemizin her geçen gün hız kazanarak ilerleyen Milli Teknoloji Hamlesine katkı sağlamak istiyoruz. Bükrek takımı alanında ilgili ve bilgili makine mühendisliği ve elektrik elektronik mühendisliği bölümü öğrencilerinden kurulan, bilgi ve deneyimlerini pratiğe dökerek, ülkemiz yararına faaliyet göstermek için kurulmuş bir takımdır.

3) Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Gözü yükseklerde olan havacılığa gönül vermiş öğrenciler olarak bu projeyi yaparken elde ettiğimiz bilgi, tecrübe gibi kazanımları geleceğimizin, hayallerimizin mihenk taşları, bir başlangıcı olarak görmek en büyük motivasyon kaynağımızdır.

4) Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Danışmanımız Prof. Dr. Atilla Bıyıkoğlu projemizde mentorluk yapmaktadır.

5) Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Pandemi sebebiyle fiziksel olarak bir araya gelemememizden kaynaklanan iletişim sorununu internet tabanlı toplantı uygulamaları kullanarak çözdük.

6) Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Takım üyelerimiz daha önceden bireysel olarak farklı takımlarda yer almıştır, Bükrek takımı olarak ise ilk defa TEKNOFEST Sabit Kanatlı İnsansız Hava Aracı yarışmasına katılmaktadır.

7) Başka projeleriniz de var mı?

Bükrek takımı olarak 2021 yılında sadece Sabit Kanatlı İnansız Hava Aracı yarışmasına katılmaya karar verdik.

8) Neden sponsor arıyorsunuz?

Ülkemize hizmet etmenin en doğru yolunun “yaptığın işi en iyi şekilde yapmak” olduğunun bilincinde olan ve geleceğe umutla bakan gençler olarak, yarışmaya katılacağımız insansız hava aracını üretirken maddi ve manevi olarak bizden desteklerinizi esirgemeyerek, başarılarımıza ortak olmanızı bekliyoruz.

9) Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Ülkemizin, gençliğimizin, geleceğimizin ve kendimizin gelişimi için durmadan çalışmalı, fikirler üretmeli, hayaller kurmalı ve hayallerimizi gerçekleştirmek için büyük çaba sarf etmeliyiz. Ülkemizin genç bireyleri olarak sadece üstümüze düşeni yapmakla yetinmeyip gelecek nesillere daha güvenli, daha temiz ve daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için mücadele etmeliyiz. Tüm bunları yaparken inancımızı asla kaybetmemeliyiz, kendimize güvenmeliyiz.

10) Takımın iletişim bilgilerini bizimle paylaşır mısınız?

e-mail adresi: bukreksponsorluk@gmail.com

Instagram: bukrek_iha