Blog Vizyoner Genç Staj Programında Bu Hafta Neler Yapıldı?

Vizyoner Genç Staj Programında Bu Hafta Neler Yapıldı?

Sektörümüze nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesine katkı sağlamak, gençlerimizi iş hayatının profesyonel standartları içerisinde geliştirmek, henüz mezun olmadan şirket kültürünü öğrenmelerine yardımcı olmak, üniversitedeki teorik bilgilerini geliştirmek, pratiğe dökmek ve destek olmak adına; bu sene ilkini gerçekleştirdiğimiz staj programımızın ilk haftasını başarılı bir şekilde tamamladık.

İki dönem olarak gerçekleştireceğimiz yaz stajı programımızın ilk döneminde; 12 farklı üniversiteden hepsi birbirinden yetenekli 15 stajyerimiz bulunmakta. Stajyerlerimizin 12’si Yazılım Geliştirme, 2’si Veri Tabanı ve 1’i ise Proje pozisyonunda bizlerle birlikte olacak.

Staj programımızın ikinci gününde; kurumumuzda aktif olarak kullanılan teknolojik ortamların tanıtımı ile “Çevik Proje Yönetimi ve Scrum Yaklaşımı” Eğitimi verildi. Gerçekleştirilen eğitimin sonunda stajyerlerimiz, staj programımızın ilerleyen günlerinde üzerinde çalışacakları projeleri gerçekleştirebilmeleri için iki farklı takıma ayrıldı. Hafta sonuna kadar Vizyoner Genç ekibimizdeki yetenekli çalışma arkadaşlarımız tarafından; “Genel Yazılım Uygulamaları”, “React Giriş Seviye Eğitimi”, “Vue.js Giriş Seviye Eğitimi”, “Veri Tabanı Giriş Seviye Eğitimi”, “SQL Giriş Seviye Eğitimi”, “Postgre Veri Tabanı Ortamı Kurulumu”, “Java Giriş Seviye Eğitimi” ve “Laravel Giriş Seviye Eğitimi” verildi. İlk haftamızı bilgi dolu eğitimlerimiz ile sonlandırdık. İkinci, üçüncü ve dördüncü haftamızda ise; takımlara ayrılan stajyerlerimizle projeler gerçekleştireceğiz.

Şimdiden tüm stajyerlerimize başarı, bilgi ve huzur dolu bir gelecek diliyoruz.