Duyuru 1.5 Adana Roket Takımı Sponsor Arıyor!

1.5 Adana Roket Takımı Sponsor Arıyor!

  1. Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Takımımız 6 öğrenci 1 danışman şeklinde toplam 7 kişiden oluşuyor. Bizleri bir araya getiren şey geçen sene elde edilen başarının sürdürülebilirliğini sağlayıp takıma yeni katılacak kişileri başarıya teşvik etmek.

  1. Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Takımımızın vizyonu, Üniversite öğrencilerinin teknik/teknolojik projelerde yer alması ve AR-GE faaliyetleri yaparak alanında yetkin mühendislerin yetişmesini sağlayarak ülkemizi dünya çapında temsil edebilmek ve bu doğrultuda gençlerde inovasyon kültürünü oluşturmak ve yaygınlaştırmak.

Takımımızın misyonu, Ulusal ve uluslararası düzeydeki roket yarışmalarında üniversitemizi tanıtmak ve başarıları ile ödüller kazanmak. Her sene ekibe yeni katılan mühendislik öğrencilerine havacılık sektörünü ve roket alanında gelişmeleri tanıtarak teknolojiyi verimli kullanmaya teşvik etmek ve kendini devamlı yenileyen ve başarısının sürekliliğini sağlayan, Türk takımlarının öncülüğünü yapabilecek bir takım haline gelmek.

  1. Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Çalışmalar sırasında tasarladığımız ve üretimini gerçekleştirdiğimiz bir ürünün başarıya ulaşma anını ve atış alanının güzelliğini düşleyerek.

  1. Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Projelerimizin tasarım süreçlerinde analizlerimizin sonuç ve yorumlama doğruluğu için bölümümüz hocalarından destek alıyoruz. Testler sürecinde iste test yapılacak malzemelerin kullanımı sırasında herhangi bir iş kazası olma ihtimalini en aza indirgemek için yine bölüm hocalarımızdan destek alıyoruz.

  1. Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Karşılaştığımız zorluklar genelde maddi zorluklar oluyor. Maddi zorlukları da sponsorluk arayışları ile çözümlüyoruz.

  1. Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Ulusal yarışma olarak TEKNOFEST’ e katılan takımımızın bazı üyeleri uluslararası yarışma olan IREC yarışmasına katılmıştır.

  1. Başka projeleriniz de var mı?

Roket motoru ve Cubesat projelerimiz var.

  1. Neden sponsor arıyorsunuz?

AR-GE ve üretim aşamalarında zorluk çekmemek adına

  1. Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Vizyoner Genç takipçilerine verebileceğimiz tavsiyeler gelişmekten, üretmekten ve paylaşmaktan korkmadan özgürce araştırma yapmaları ve pes etmemeleri gerektiğidir.