Alfa ETA Takımı Sponsor Arıyor!

Alfa ETA Takımı Sponsor Arıyor!

1. Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Alfa ETA-H, 25 üyeden oluşan multidisipliner bir teknoloji takımıdır. Temelleri yeni atılmakta olan hyperloop teknolojisinde ülkemizin de yer edinmesini sağlamak amacıyla bir araya gelmiş bir ekibiz.

 

2. Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Yürütmeye devam ettiğimiz çalışmalarımızla Hyperloop teknolojisinin gelişimine katkı sağlamak ve Milli Teknoloji Hamlesi bünyesinde ülkemizde bu teknolojinin yaygınlaştırılmasına öncülük etmek.

Günümüzde yaşadığımız en büyük sorunlardan biri olan ulaşım ve bunda harcanan zaman ile enerji hepimiz için büyük bir kayıp olmakla birlikte farklı çözümlerle kaybın en aza indirilebileceği bir durum. Bu çözümlerden bir tanesi de Hyperloop teknolojisi. Dünya çapında AR-GE aşamasında olan bu teknolojinin artık daha hızlı bir gelişim göstereceğine ve ilginin artacağına Alfa ETA-H ekibi olarak inanıyoruz. Ve bu teknolojinin üzerinde geçtiğimiz yıl olduğu gibi çalışmalara devam ediyoruz.

 

3. Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Yaptığımız çalışmaların hyperloop teknolojisinin gelişimine ön ayak olması ve teorik olarak düşündüğümüz şeyleri pratiğe dökebilme imkanına sahip olmamız motivasyon kaynaklarımız oldu.

 

4. Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Geçtiğimiz yıl teknik olarak herhangi bir destek almadık.

 

5. Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Takımımızın karşılaştığı ana zorluk bütçe yetersizliğiydi. Bu konuda bazı yaratıcı çözümler üreterek aşmaya çalıştık. Yarışma takviminin de sıkışık olması bizi bayağı zorladı. Ayrıca teknik açıdan destek alamamamız bazı noktalarda takılmamıza neden oldu.

 

6. Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

2022 Teknofest Hyperloop Geliştirme yarışmasına katıldık.

 

7. Neden sponsor arıyorsunuz?

Teorik çalışmalarımızı pratiğe dökebilmek için malzeme ve ekipmanlara ihtiyaç duymaktayız. Bunları karşılayabilmek için sponsorluk talep ediyoruz.

 

8. Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Çok zor durumlarla karşılaşsalar bile üretme isteklerinden vazgeçmemelerini tavsiye ediyoruz.

 

 

Takımımızın Sosyal Medya Platformları

Linkedin : Alfa ETA

Instagram : gtualfaeta