Duyuru Hürkuş Roket Takımı Sponsor Arıyor!

Hürkuş Roket Takımı Sponsor Arıyor!

Vizyon

Hürkuş Roket Takımı ülkemize faydalı gençler olmak için emin adımlarla ilerlemektedir. Ürettikleri ve üretecekleri ürünlerle milli teknoloji hamlesini desteklerken ülkemize savunma ve uzay sanayiinde yeni ve özgün ürünler kazandırmayı amaçlamaktadırlar. Takım, gelişen yeni teknolojilere ve günümüz şartlarına uyum sağlayarak motivasyonla ilerleyen bir ekip olmak için çalışmaktadır. En temel prensipleri milli teknolojiyle geleceğe yön vermek ve savunma sanayiinde yetkin mühendisler olmaktır.

İsmini Vecihi Hürkuş’tan alan takım, Hürkuş ruhunu yaşatmak ve bu ruha sahip mühendis adaylarıyla ülkemiz için yerli ve milli ürünler üretmek için çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir.

Misyon

Hürkuş Roket Takımı Düzce Üniversitesi öğrencilerinden kurulmuş olup; kendini savunma, uzay ve havacılık alanlarında geliştirmek isteyen öğrencilerden oluşmaktadır. Ekipte makine mühendisliği ve elektrik-elektronik mühendisliği öğrencileri başta olmak üzere farklı disiplinlerden öğrenciler bulunmaktadır.

Hürkuş Roket Takımı, en zorlu bilim dallarından biri olan roket bilimi alanında çalışmalar yaparak aerodinamik ve yapısal açıdan maksimum düzene sahip roketler üretmeye çalışmaktadırlar.

2018 yılında çalışmalarına başlayan takım ilk atış denemelerini model roket üzerinden başarılı bir şekilde yapmıştır. Buradan edindiği tecrübelerle Teknofest 2018 Roket Yarışması’nda kendi özgün tasarımına sahip ilk yüksek itki seviyesine sahip Merküt roketlerinin %85 yerlilik oranında bizzat ekip tarafından üretilmiştir. Bu üretim prensibi takımın temel hedeflerinin ilk göstergesi olmuştur. Hürkuş Roket Takımı’nın üretecekleri her roketin tasarımından üretimine kadar tüm iş adımlarında yerli ve milli ürün prensibiyle çalışacaklardır.

2019 ve 2020 yıllarında ilk olarak Aurora isimli model roketlerini küme motorlu olacak biçimde tasarlayıp ürettiler. Küme motorlu roketin çalışma sistemi takımın ilk defa deneme yaptığı bir alandı. Sürekli yenilik ve gelişimi amaçlayan takım, küme motorlu roket çalışma prensibini de bu şekilde gözlemlemiş oldu. 2020 yılındaysa saygıyla anılan Vecihi Hürkuş’un ürettiği Türkiye’nin ilk uçağı olan Vecihi-KVI isimli uçağın ismini ve anısını yaşatmak adına ikinci yüksek itki seviyeli roketi yapıldı. 2020 Teknofest roket yarışmasının kritik tasarım raporu (KTR) aşamasında Türkiye 4.lüğü elde edildi ve finalist takım oldular. Ürettikleri Vecihi-KVI isimli rokete gösterilen özen ve düşünülen ince ayrıntılar için yarışma alanındaki hakem heyeti tarafından oldukça profesyonel bulundu.

Neden Sponsor Arıyorlar?

Bu yıl düzenlenecek olan TEKNOFEST 2021 Roket Yarışması’nda her yıl olduğu gibi bir önceki başarımızın üzerine daha fazla başarı koyarak ilerlemeyi planlıyoruz. Roket Yarışmasına 2 roket ile katılmayı ve her 2 rokette de dereceye girmeyi hedeflemekteyiz. Bu hedeflerimize varırken bir çok malzemenin tedariği konusunda destek aramak durumunda kalıyoruz. Bu konuda bize gerek maddi, gerekirse malzeme desteği sağlayabilecek sponsorlar aramaktayız. Ekip arkadaşlarımızla beraber sponsorlarımızı bulup roket üretimi için harekete geçeceğimiz güne hazırlanmaktayız. Sponsorlarımızdan alacağımız destek ile roketimizi göklerde görmek dileğiyle.

 

İLETİŞİM

Burak Doğruer

Telefon:0553 882 11 99

E-mail adresi: mburakdogruer@gmail.com

 

Ahmet Tolga ÖZCAN

Telefon:0535 445 19 36

E-mail adresi: ozcantolgahmet@gmail.com