VEGA Havacılık Sponsor Arıyor!

VEGA Havacılık Sponsor Arıyor!

 1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

VEGA HAVACILIK ekibi toplam 8 kişiden oluşmaktadır. Havacılığa olan ilgileriyle birlikte ekibi bir araya getiren en büyük etmen, her bir takım üyesinin topluma yararlı ve toplumun ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler üretmek istemesidir.

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Misyonumuz: Vega Havacılık takımı olarak pandemiyle birlikte hayatımıza hızlı giriş yapan kargo sektörüne yatırım yapmayı planlayarak bir çok soruna çözüm olmayı amaçlamaktayız. Kargo sektörünün kara araçlarıyla gerçekleştirilmesi trafik yoğunluğunu etkilediği ve yoğunluk sebebiyle teslimatın gecikmesi gibi sorunlara neden olduğu için bu durumun önüne geçmek amacıyla “kargo sektöründe hava aracı“ çözümünü üretmek için 19 Ekim 2021 tarihinde kurulmuştur.

Vizyonumuz: Gerçekleştireceğimiz proje ile kargonun geleceği olarak gördüğümüz insansız hava araçları ile kargo sektörünün ülkemizde öncülüğünü yapmayı hedeflemekteyiz. Gerçekleştireceğimiz proje TEKNOFEST yarışması sonrasında da geliştirilmeye devam edilip bir marka haline getirilmesi planlanmaktadır.

3.  Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Çalışmalarımız sırasındaki motive kaynağımız, planladığımız bu projeyi hayata geçirdiğimizde marka yolunda ilerleyecek potansiyeli olduğuna olan inancımızdır.

4. Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Projenin analiz, test ve parça seçimi aşamalarında değerli bölüm hocalarımızın destekleri oldukça fazladır.

     5. Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Bu zamana kadar karşılaştığımız en büyük zorluk maddiyat diyebiliriz. Maddi destek, projenin gerçekleştirilmesi için gereken malzeme maliyetini karşılamadığından dolayı projenin aksamasına sebep olmaktadır. Projenin aksamaması için de aktif olarak sponsor arayışımızı sürdürmekteyiz.

6.  Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

TEKNOFEST 2022 – Uluslararası Serbest Görev İHA Yarışması

7.  Neden sponsor arıyorsunuz?

Ülkemiz adına faydalı olacağını düşündüğümüz projemizde kullanılması planlanan malzemelerin temin edilmesi ve projenin ilerleyebilmesi için maddi desteğe veya malzeme desteğine ihtiyaç duymaktayız. Bu sebeple sponsor aramaktayız.

       8. Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Her ürün bir fikirle başlar. Bu ekibi kurmadan önce ekipteki kimsenin aklına gelmezdi böyle bir atılım yapılacağı. Ortaya bir fikir atıldı ve o fikri geliştirmeye çalıştık ve hala geliştirmeye de tüm inancımızla devam ediyoruz. Aklınıza gelen projenin/fikrin gereksiz veya yetersiz olduğuna, bu fikir zaten piyasada var sen yapsan tutmaz gibi olumsuz yorumlara ve fikirlere rağmen projenizi geliştirmeye inancınız olursa ortaya güzel bir ürün çıkacaktır. Söylenilen tutarsız kötü yorumları kulak ardı ederek yolunuza devam etmelisiniz.