Metalurji ve Malzeme Topluluğu Sponsor Arıyor!

Metalurji ve Malzeme Topluluğu Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.) 

Biz Metalurji ve Malzeme Topluluğu olarak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü öğrencileriyiz. Topluluğumuz 248 kişiden oluşmaktadır.

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Topluluğumuzun amacı mesleki, sosyal ve kültürel alanda faaliyetler yaparak kalifiye mühendisler yetiştirmektir. Topluluğumuz öğrencilerini iş hayatına hazırlamak, sektördeki mühendisler ile sosyal ağ oluşturmak, topluluğumuzun en önemli amacıdır.

 

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Gönüllü olarak bir işi başarmanın verdiği mutluluk ve öğrendiklerimizin bize faydası olabileceğinin her zaman aklımızda olması en büyük motivasyon kaynaklarımızdan.

       

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı? 

Okulumuzun değerli eğitim/öğretim görevlileri bize bu yolda çok büyük destek göstermektedirler. Prof. Dr. Ali Arslan Kaya ve Dr. Berke Pişkin başlıca mentorlerimizdir

 

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Koordinasyon ve iletişim kopukluğunda bazı sıkıntılar yaşadık, bunları haftalık toplantılar düzenleyerek farklı koordinatörlüklerin birbirini haberdar etmesiyle çözmekteyiz. Etkinliklerimze katılımcı davet ederken yetkin kişileri bulmakta bazen zorlanıyoruz. Bu problemi; internet üzerinden, kendi bağlantılarımız veya öğretim üyelerimizin bağlantıları vasıtasıyla çözüme ulaştırıyoruz.

 

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız? 

Herhangi bir resmi ulusal veya uluslararası yarışmaya katılmadık ancak düzenlediğimiz etkinlikler yurtiçi ve yurtdışı kaynaklı insanları içeriyor.

 

7.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Etkinliklerimizin kalitesini arttırmak, daha büyük bir kitleye hitap etmek, alanımızda bilinirlik kazanmak kaydıyla üniversitemizin adını yukarılara taşımak için.

 

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz? 

Hedeflerinizi netleştirin. Bir genç olarak, büyük hayalleriniz olabilir, ancak bunları gerçekleştirmek için net bir plana ihtiyacınız olacak.

Çevrenizdekilerin ne dediğini her zaman dinlemek iyi bir fikir olmayabilir. Kendinize olan inancınızı kaybetmeyin.

 

Takımınızın Sosyal Medya Platformları 

İnstagram; muglammt, Twitter; muglammt

Linkedln; Metalurji ve Malzeme Topluluğu